Kedy môžem otehotnieť po potrate?

Zodpovedané
29. okt 2022

Dobrý deň,

som po potrate v 21. týždni. Celé tehotenstvo náš anjelik bol v poriadku, no porodila som predčasne kvôli tomu, že som mala zápal, oslabil sa krčok a začala som sa otvárať. Spustil sa pôrod, porodila som, no placenta nevyšla, tak mi museli urobiť kyretáž. Som po šestonedelí, po kontrole som v poriadku chvalabohu.

Na otázku, či sa môžeme začať snažiť o druhé bábätko mi lekárka povedala, že až o polroka. Neviem, ani ja nie som najmladšia, chceli by sme aspoň jedno dieťa. Poznám kopu žien čo otehotneli hneď po šestonedelí a všetko je v poriadku.

Chcem sa opýtať na Váš názor.

Ďakujem Vám. ❤️

Dobrý deň,

postačia 3 mesiace. Maternica sa potrebuje po zákroku dostatočne zahojiť.

Držím palce ❤️

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník