Mám sa obávať, ak mám krátku a veľmi silnú menštruáciu?

Zodpovedané
27. júl 2022

Pekný deň,

chcem sa opýtať, mám taký problém, že moja menštruácia trvá dva dni, pričom veľmi krvácam až veľké zrazeniny. Teraz sa mi to stalo už druhýkrát po sebe, potom ostatne štyri dni mám slabé špinenie alebo skoro nič. Mimo cyklu mám výtok hnedej krvi, síce málo, ale ten výtok je. Rovnako aj po pohlavnom styku, ktorý je pre mňa bolestivý. Stratila som chuť na sex, vôbec nemám túžbu milovať sa s manželom. Niekedy pociťujem ešte mimo cyklu mierne bolesti podobné slabým menštruačným kŕčom. Tehotná nie som.

Mám sa obávať?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

podľa toho čo píšete by ste mohli mať polyp. Absolvujte vyšetrenie u Vášho gynekológa, ktorý podľa výsledkov doporučí ďalší postup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník