Mimomaternicové tehotenstvo alebo príliš skoré sono?

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

poslednú menštruáciu som mala 15. 8. Trvala viac ako iné cykly, cca 7 dní. Cyklus mávam 29 dní teraz po pôrode a v poradí to bol zatiaľ 3. cyklus od pôrodu. Popritom stále dojčím 10 mesačného synčeka. V pondelok 19. 9. som si robila tehotenský test, ktorý vyšiel pozitívne. Mešká mi tiež menštruácia. Začala som mať príznaky ako pri prvom tehotenstve. Som viac unavená a ráno po zobudení mi býva ťažšie od žalúdka. Sestrička u môjho gynekológa ma objednala na sono hneď na piatok 23. 9., keďže som jej hneď v pondelok volala. Po sone mi pán doktor povedal, že v maternici nič nevidí zatiaľ. Povedal mi že sú dve možnosti. Prvá je, že tým že kojím, a mám za sebou pôrod, mohli sa mi zmeniť aj plodné dni a celý cyklus posunúť, a preto nie je ešte v maternici nič vidieť a na sono som prišla veľmi skoro. Spomenul aj druhú možnosť, a tou je mimomaternicové tehotenstvo. Brali mi aj odbery. Sono a odbery máme opäť zopakovať budúci týždeň vo štvrtok.

Chcela by som sa vás opýtať na váš názor, čo si o tom myslite či je reálne, že sa mohla ovulácii posunúť a či môžem aspoň troška dúfať?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

povedala by som presne to isté čo Vám povedal Váš pán doktor.

Buďte preto trpezlivá, počkajte do kontroly.

Držím palce, aby všetko dobre dopadlo!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník