Mohla som ostať po potrate znovu tehotná?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

9. februára som začala krvácať a jednalo sa o potrat v cca 7. týždni. Plod sa nevyvíjal. Do 8 dní som sa vyčistila, prestala krvácať a na kontrole sa potvrdilo, že sa telo kompletne vyčistilo.

O dieťatko sme sa snažili, takže sme čím skôr chceli skúsiť opäť. 28. februára som si robila ovulačný test a vyšiel pozitívny. Mali sme styk, dovtedy od potratu nie. Neskôr som skúšala ovulačný test. 14. marca a 17. marca (v rovnaké dni sme mali styk) oba vyšli pozitívne a nezdalo sa mi to. Robila som testy aj ďalšie dva dni a stále sa mi nezdalo ako môžem mať toľko plodných dní, tak som si skúsila tehotenský test a bol pozitívny. Našla som, že ovulačné testy môžu reagovať aj na tehotenstvo.

Je možné, že som otehotnela 28. februára?

Ak áno, v ktorom týždni tehotenstva by som mala byť?

Lebo vždy sa počíta prvý deň menštruácie ako začiatočný na výpočet tehotenstva, no v tomto prípade neviem, či mám rátať prvý deň krvácania v dôsledku potratu. Tehotenské testy mi vychádzajú stále pozitívne. Viem, že ideálne by bolo navštíviť lekára, ale momentálne som v procese hľadania nového lekára. Môj momentálny gynekológ sa správa absolútne nevhodne a chcem sa mu vyhnúť kým nájdem iného lekára.

Ďakujem

Dobrý deň,

čisto teoreticky - pokiaľ by ste zostali tehotná 28.2.2023, tak dnes 28.3.2023 ste v 6. týždni + 0 dní.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník