Mohla som zostať "roztiahnutá" následkom Aniballu?

Zodpovedané
25. dec 2022

Dobrý deň,

mám 3 deti s odstupmi medzi pôrodmi 2 roky, pred každým pôrodom som cvičila s Aniballom, po pôrode už nie, pôrody boli vždy bez problémov, max nejaké kozmetické stehy. Po poslednom pôrode už ubehol rok aj 3 m. Problém je ten, že náš sex s manželom je čím ďalej tým horší. Manžel tvrdí, že som akoby veľmi roztiahnutá zvnútra, že keď do mňa vojde tak akoby nič necítil, lebo je tam veľa priestoru, dokonca ľahko sa stane, že nechcene vyjde zo mňa. Nepocíti to ani, že už je vonku...

Obávam sa, že je to následok pôrodov, možno Aniballu?

Mohla som tak ostať roztiahnutá?

Aké mám možnosti?

Sme z toho obaja sklamaní...

Ďakujem.

Dobrý deň,

je to v dôsledku pôrodov, nie Aniballu.

Bolo by Vás vhodné vyšetriť, pomôcť ale reálne pomôže iba pošvová plastika.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník