Môže ísť o anovulačný cyklus?

Zodpovedané
4. máj 2022

Dobrý deň,

na preventívnej prehliadke u gynekológa som mala dominantný folikul 25mm a endometrium 5mm.

Pán doktor povedal, že práve ovulujem, ale nemám žiadne príznaky ovulácie (hlien, bolesti, atď.)

Nemôže to znamenať aj anovulačný cyklus? Dočítala som sa, že folikul praská vo veľkosti cca 20 mm - 22 mm.

Mám preto obavy, či nejde o anovuláciu, keďže keď je taký veľký a ešte nepraskol.

Ďakujem

Dobrý deň,

dominantný folikul môže mať kľudne aj 25 mm. Ovulácia by mala prebehnúť v najbližších hodinách. Nemusíte mať bolesti ani zmenu hlienu.

Výnimočne sa ale môže stať, že nepraskne, pretrváva a prerastie nakoniec do veľkosti cysty, čo sa prejaví najčastejšie meškajúcou menštruáciou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník