Ovulácia a anovulačný cyklus

10. aug 2021

Ahojte,mám takú otázku.. stretli ste sa s tým,že Vám doktor potvrdil ovulku,aj ste mali príznaky,ale BT aj tak nestupla? Alebo len jemne? ..mám to brať ako anovulačný cyklus? Ms mávam ako hodinky,žiadne tabletky neberiem

miskamicha
10. aug 2021

Ak je menstruacia ako hodinky...tak zrejme je aj ovu. Yreba zmerat hladinu progesteronu na cca 21.den cyklu na jej potvrdenie 🙂 ka dom v tom cykle kde mi BT nestupla otehotnela a mysleka som ze ovu asi nebola🙈

romea
10. aug 2021

Ahojky, môže sa stať že vajíčko podľa ultrazvuku dozrel ale neprasklo

anjelicek26
10. aug 2021

U niektorych zien stupa bazalna teplota po ovulacii pomaly, alebo s oneskorenim 1-2 dni. Toto plati aj o ovulacnych testoch, niektore ich maju pozitivne a ovulacia uz prebehla, toto je cele o hormonoch a vynimky su vzdy. Ked ti lekar potvrdil ovulaciu, tak by som sa na to skusila spolahnut.

autor
10. aug 2021

@anjelicek26 no ovu mala byť štvrtok/piatok určite.. do dnešného dňa žiadny nárast,keď tak tak veľmi jemny.. no veď uvidíme,ďakujem pekne 😊

miskanathan
10. aug 2021

Pridaj graf

autor
10. aug 2021

Graf 🤔

timi92
10. aug 2021

Ja som to mala presne tak, a bolo to pre nízku hladinu progesterónu. Aj keď som mala ovuláciu, nemalo čo zvysit teplotu. 🙂

lavienocka
10. aug 2021

Ahoj aj ja to tak mam, všetky príznaky ovu hlien, špinenie aj bolesť brucha, ale bazalna teplota stále nízka aj po ovu. Tak isto riešim tu dilemu ci ovu mam ,keď teplota nestupne.Inak cyklus ako hodinky, ale rok sa snažíme a nič , čiže asi bude niekde problém a ta bazalna mi to ukazuje tiež. Už konečne v októbri mam ísť na prvé vyšetrenie aj odobery budú, tak snáď na niečo DR príde, možno malo hormónov.🤔😉

autor
11. aug 2021

@timi92 sama som zvedavá,že čo to nakoniec bude,držím palce ❤️ Teplota stúpla na 36,9.. a teraz čo? 😅 Kedy bola ovu? Teoreticky toho 5.8? Či až 9.8?
@lavienocka nerobíš ovu testy alebo nemerias?

lavienocka
11. aug 2021

Ahoj, doteraz som nerobila, ale sledovala som si hlien. Minulý mesiac som začala meriat BT.

timi92
11. aug 2021

Ešte musíš počkať jeden deň, aby sme to vedeli posúdiť. Ináč mne akurát v tomto mesiaci sa stalo, že najprv mi ovulnakreslilo na 15. DC a dnes mi to zmenilo na 16. DC. Takže ani applikácia nie je istota. 🙂

autor
12. aug 2021

@timi92 aj dnes 36,8 takže asi isto bola v ten štvrtok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre