Môže mi v 36. týždni odchádzať hlienová zátka?

Zodpovedané
7. feb 2022

Dobrý deň,

som v 36. týždni a kvôli nedostatku železa užívam Maltofer Fol. Často mám stavy, že musím ísť na veľkú potrebu.

4. februára som mala poslíčkov - bolesť krížov, tvrdnutie brucha, vystreľovacia bolesť v podbrušku. Po teplom kúpeľi to prešlo. 5. februára som mala zase poslíčkov. Bola to veľká bolesť v krížoch, ktorá po pár minútach prestala. Celkom fajn mi bolo počas sedenia. Kríže ma však bolia stále. Keď sa ich dotknem, tak bolia.

Večer 5. februára ma prehnalo (asi zase z Malforte Fol) a pri vytieraní som si všimla výtok - hlien (konzistencia ako sopeľ). Bol priesvitný, troška do hneda. Nebolo ho veľa, ale bol tam.

Môže to byť hlienová zátka?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pravdepodobne išlo o hlienovú zátku.

Čo sa týka železa, môžete skúsiť užívanie Globifer forte. Ide o inú formu železa, pri ktorej by ste nemuseli mať hnačky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník