Môžem brať Aescin, ak je tu šanca, že som tehotná?

Zodpovedané
11. nov 2022

Dobrý deň,

mám takú otázku, menštruáciu mávam pravidelne ale niekedy skôr niekedy neskôr +- hore dole, ale podľa výpočtu tabuliek a som mala poslednú menštruáciu 23. októbra, 5 dní. Plodné dni mi začali podľa tabuľky od 1. novembra do 7. novembra, plodný bol 5. a najplodnejší 6. novembra, deň mojich narodenín. Avšak sme mali nechránený sex s manželom, 1 dieťa už mám 6 ročné.

Mám otázku, je možné, že môžem byť tehotná, je tomu od toho 5. deň... myslíte, že sme to trafili?

Ale ak áno bojím sa, lebo rada by som chcela druhé, len mam zápal žíl v nohe. Ak som dobre počula, že je to vnútorná žila asi, lebo nemám tam červené, ani opuch. Len na dotyk bolí, dostala som lieky Aescin, mám to brať 10 dní. Len ja sa bojím keď ju budem brať, že by som prišla o to, nie som si 100 % ešte istá, či som tehotná, lebo je tomu len 5 dní.

Ďakujem.

Dobrý deň,

liečivo s obsahom escínu by sa nemalo užívať počas prvého trimestra. Vzhľadom na nedostatok adekvátnych výskumných štúdií sa jeho užívanie nedoporučuje.

To či sa Vám podarilo počať je nemožné predpovedať. Uvidí sa o 14 dní od oplodnenia (najskôr o 10 dní). Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník