Môžem mať zápal, keď ma bolí podbruško?

Zodpovedané
14. dec 2021

Dobrý deň,

v novembri som nemala menštruáciu, ale brala som troje antibiotiká. Teraz v decembri som mala normálne menštruáciu. Bola silnejšia a trvala 4 dni. V novom blistri antikoncepie som začala brať tabletky a na to som mala také špinenie. Teraz už nič, len také občasné bolesti v podbrušku.

Môžem vylúčiť tehotenstvo?

Pohlavný styk som mala 26. septembra a robila som si niekoľko testov. Všetky boli negatívne.

Môžem mať nejaký zápal, keď ma bolí podbruško?

Často mávam gynekologické zápaly. Antikonceciu beriem 2 roky.

Ďakujem

Dobrý deň,

vplyvom choroby a užívania trojkombinácie antibiotík sa kľudne mohlo stať, že Vám menzes bezprostredne na to neprišiel.

Rovnako by som sa neobávala slabého špinenia na začiatku blistra. Môže ísť o prechodný stav, ktorý sa už nezopakuje.

Pokiaľ ale máte bolesti v podbrušku, vyhľadajte ambulantného gynekológa. Ten Vás vyšetrí a vylúči/potvrdí prípadný zápal. Bez vyšetrenia sa k Vášmu zdravotnému stavu bližšie vyjadriť neviem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník