Môžem rodiť skôr kvôli úzkej panve?

Zodpovedané
11. máj 2022

Dobrý deň prajem,

som v 16tt a včera ma strašne pichalo v podbrušku nedalo sa to vydržať. Šla som na pohotovosť, tam mi urobili sono, vyšetrili, všetko bolo v poriadku. Dr. povedala, že sa rozťahuje maternica a bábo rastie.

Pichli mi injekciu magnézium, aj na doma mi dali 3x cez deň. Lenže ja mám ten problém, že mám skrátenú a úzku panvu, tak som sa narodila. Keď bábo rastie, tak ma to veľmi bolí. Mám mať kľudový režim.

Moja otázka je, keď mam skrátenú a úzku panvu tak môžem porodiť skôr?

Termín pôrodu mám v októbri, plánovaný cisársky rez, a týždeň pôjdem skôr.

Ďakujem.

Dobrý deň,

bolesti v začiatkoch tehotenstva sú bežné. Tak ako Vám pani doktorka na pohotovosti povedala, maternica sa zväčšuje, čo niektoré ženy vznímajú ako menštruačnú bolesť. Postupne ale tento pocit pominie.

Váš nález som nevidela, ale nemyslím si, že by boli ťažkosti spôsobené zúženou panvou. Kľudový režim dodržujte aj naďalej. Rovnako by som doporučila pokračovať v užívaní Magnézia 3x denne. Pokiaľ by ťažkosti pretrvávali, prípadne by boli intenzívnejšie, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa.

Či porodíte skôr ťažko povedať. Predčasný pôrod môže hroziť aj keď sú anatomické pomery ideálne.


Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník


Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistenkám množstvo benefitov. Získajte výhody pre ženy v podobe špeciálnych vyšetrení bez doplatkov a mnoho iných.
www.union.sk/vyhody-pre-zeny