Nechajú ma lekári prenášať, alebo mi urobia sekciu?

Zodpovedané
5. jan 2022

Dobrý deň,

som v 40. týždni a zatiaľ to vraj na pôrod nevyzerá.

Prvý pôrod skončil akútnou sekciou a teraz mi tiež chceli automaticky robiť sekciu. Ja by som však chcela skúsiť prirodzený pôrod. Moje rozhodnutie akceptovali a keďže je rana po cisárskom v dobrej kondícii, tak sme čakali až do termínu. Problém vidím v tom, že mi vraj nijako nemôžu pomôcť. A pôrod vyvolať nemôžu. Musí sa spustiť sám.

Ak sa pôrod nespustí do konca týždňa, tak idem na hospitalizáciu.

Čo sa bude diať?

Nechávajú takéto ženy aj prenášať, alebo robia sekciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

po cisárskom reze sa pôrod vyvolávať neodporúča. Ako ste sama napísali, je vhodné počkať na spontánne spustenie pôrodu.

Prenášať Vás nechať kľudne môžu. Je normálne porodiť +- 2 týždne okolo stanoveného pôrodu. Len Vás preventívne hospitalizujú, aby sa odsledovala funkcia placenty v posledných dňoch (prietoky, CTG).
Cisárskym rezom ukončia pôrod kedykoľvek ak to bude nutné.

Záleží však aj od zvyklostí pracoviska, keďže každé má trochu iné postupy.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník