Odporúčali by ste cysty 35 mm × 20 mm prepichnúť alebo vyoperovať?

Zodpovedané
25. jún 2022

Dobrý deň,

na ultrazvuku mi boli nájdené cysty (viac ako 10 ks). Z toho dve veľké, cca 35 mm. Naposledy boli menšie. Cítim ich pred menštruáciou - prsia sa mi zväčšia o 2 čísla.

Odporúčali by ste ich prepichnúť? Vyoperovať?

Dr. mi kázal kúpiť vitamíny - pupalku. Kúpila som, zatiaľ 2 týždne užívam.

Stačí mi tá pupalka?

Vďaka za odpoveď.

Dobrý deň,

“prepichnutie cysty” alebo teda čisto odsatie jej obsahu punkciou sa už nevykonáva. Dieročka by sa opäť zalepila a cysta by začala znova rásť.

Ak je to nutné a cysty by rástli, voľbou je laparoskopická operácia. O postupe liečby rozhodne Váš gynekológ.

Nemám skúsenosti s liečbou pupalky. Dôverujte ale svojmu gynekológovi. Ja obvykle doporučujem Gynex kvapky, ktoré sú tiež na prírodnej báze.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník