Pozitívne testy a cysta

queendasadee
29. máj 2023

Ahojte baby, dnes ráno som si urobila pepino test a hneď bol pozitívny no jedna čiarka slabšia potom asi o hodinu som si urobila clearblue digitálny s výsledkom 2-3 čiže pozitívny išla som hneď ku gyn ktorý v maternici nič nevidel vraj to je ešte skoro a ultrazvuk asi neskôr ukáže. Ale našiel mi na ľavom vaječníku cystu o veľkosti 2,5cm... Vraj mám počkať do menštruácie ak nepríde zopakovať test a keď bude stále pozitívny mam prísť cca o dva týždne. Ak by prišli krami tak môže odísť cysta aj s nimi.
Môžte mi poradiť čo si o tom mam myslieť?
Bolí ma cely spodok hlavne ta ľavá strana, prsia aj brucho...

Mali ste niektorá podobný prípad ktorý neskončil miesto cysty mimomaternicovým ale dobrým záverom... Bojím sa tých bolestí.

Ďakujem

zuza265
29. máj 2023

On este naozaj nema co vidiet. Stale to moze byt vsetko uplne vporiadku. Je prilis skoro, aby sonom okrem cysty zistil cokolvek ine 🤗 takze naozaj pockat, kedze ti este ani nemeska menstruacia…

sofia1979
29. máj 2023

@queendasadee no pepino je veľmi slabá čiarka čo na clear blue zase to vychádza 3az4 týždeň keď sa nemýlim, ale mohol byť ten čiarový test s menej farbivom.

queendasadee
autor
29. máj 2023

@zuza265 ja sa hlavne bojím toho že ma ten vaječník bolí. Aby to náhodou ešte nebolo mimomaternicove. Či cysta tak vždy bolí? Lebo ja chytam paniku ze idem na pohotovosť...

queendasadee
autor
29. máj 2023

@sofia1979 možno lepšie uvidíš ale zle sa to fotilo ak mám pravdu povedať.

sofia1979
29. máj 2023

@queendasadee je tam len veľmi slabá ale tak to má ešte čas, ale keď ťa bolí radšej choď

zuza265
29. máj 2023

@queendasadee a boli ta velmi? Alebo “len” ho proste citis, ze boli ale nie zas nejak estra? Lebo pri tehotenstve a aj hned na zaciatku su take rozne bolesti na roznych miestach. Mozes tam mat upon a ten ti taha zvacsujuca sa maternica atd

queendasadee
autor
29. máj 2023

@zuza265 no bolí úplne že by som zjapala od bolesti nie ale bolieť bolí. Chvíľku je dobre a chvíľku úplne akoby bodalo ťahalo rezalo na celej spodnej časti ale hlavne tej lavej o kúsok viacej. Není to len na strane kde je cysta ale tam o niečo viacej.

queendasadee
autor
29. máj 2023

@sofia1979 veď to že či cysta vždy tak bolí alebo som zas len dopanikarena doplašená a zas pôjdem úplne zbytočne lebo mi povedia to isté ako doky dnes o 13h

zuza265
29. máj 2023

@queendasadee bodava, tahava, rezava bolest su prave tie upony a roztahovanie maternice

queendasadee
autor
29. máj 2023

@zuza265 bože mám doma 7r syna ale toto si veru nepamätám. Pamätám sa ze som mala rôzne bolesti veľa krát som sa bála aby som nepotratila. Rôzne ma to bolievalo ale neviem si už presne vybaviť tú bolesť. Ono to bolo celé ale ta ľavá strana viac. Vieš čo, poviem Ti narovinu ja sa hlavne bojím toho že mi povedal ze ta cysta nemusí byť cysta ale môže zo byt aj mimomaternicove tehotenstvo. Ja sa už moc sledujem asi ale naozaj to bolí. Nechcem byť histerka ale ani nič zanedbať lebo keď zo začne viac už len sanitku si už asi inak neporadím...

zuza265
29. máj 2023

@queendasadee pozri, ak mas strach, chod🤗 verim, ze aj vnutorny pocit neklame a ak ti nieco nasepkava, je na to dovod. Ale pichanie, tahanie atd je praveze normalne a moze to byt na tej strane viac, lebo aj cysta tlaci aj maternica. ALE to su len moje domnienky. Proste ak mas strach, chod. A daj nam vediet🤗 drzim ti silno palce♥️

sofia1979
29. máj 2023

@queendasadee nikdy nič nieje zbytočné ak bolí choď istota

queendasadee
autor
29. máj 2023

@zuza265 no veru začína to pichať o niečo viac. Idem hodiť sprchu a radšej pôjdem. Máš pravdu Zuzka.

queendasadee
autor
29. máj 2023

@sofia1979 máš pravdu, veru pôjdem radšej nech ma uistia že som OK ako sa báť. Lebo naozaj to začalo pichať o niečo viacej...

nevenka
29. máj 2023

@zuza265 ja som mala hrozne bolesti v kazdom teho, v tretom mi az na kontrole v 38tt. povedal doktor, ci viem, ze mam cystu 7,5 cm. Moj gyn neriesil. A dopadlo to dobre. Tie upony tahaju strasne, aspon ja som to tak mala a najviac v stvrtom tehotenstve.

zuza265
29. máj 2023

@nevenka uplne suhlasim a je to taka neprijemna bolest ze ak niekto nevie tak verim ze ma strach…

sofia1979
29. máj 2023

@queendasadee držím palce verím, že to bude oki a ty prežiješ aj napriek cyste krásne pohodové tehu

bejka90
29. máj 2023

Ja som mala 7 cm cystu a kebyze mi dr nepovoe ze mam ja o tom neviem... takze skor si myslim zr este nozno s auhniezduje alebo co... mna tak tiez tie prve dni casto pichalo podbrusko po dlhsom stati....

bm_
30. máj 2023

@queendasadee a povedal ze je to cysta? Jw to Neprasknuty folikul alebo je to zlte teliesko?lebo ked mas pozitivne testy a je ti zlte teliesko, to bud eprodukovat progesteron a zvacsovat sa, mne sa zda ze moje bolo v 6tt asi 4 cm. A to moze boliet tiez. V kombinacii s tehotenstvom a zvacsovanim maternice…ale ked mas pocit ze je to nevydrzatelna bolest urcite to ries, lekari ti mozu brat krv na hcg a sledovat ci stupa. Aj by to aj bolo mimomaternicove tak teraz ale zial nic nevyriesia, ked mas pred ms je to este skoro nemaju nikde ako co vidiet, len to vedianpozorovat av spravny moment zasiahnut

zuza265
30. máj 2023

@queendasadee ako si dopadla?🤗

sofia1979
30. máj 2023

@queendasadee ahoj no, ako? Niečo nové? Je to lepšie?

zojeva
30. máj 2023

Mám 10cm cystu na vajecniku. Na začiatku tehu mala 3,5cm teraz som v 12tt a zväčšuje sa. Ale na tehotenstvo vplyv nemá ☺️ Neboj sa na kontrole o dva týždeň určite už uvidi niečo aj na sone. Krv ti nebrala ?

queendasadee
autor
31. máj 2023

Baby odpoviem Vám hromadne. Bola som na pohotovosti hneď ako som Vám písala. Brali mi krv na hcg a počkala som si na výsledok mala som 103,80 hodnotu. A chceli ma hospitalizovať pre môžme mimomaternicové tehotenstvo. Ale nemohla som bola som až v Žiari a mala som so sebou kamošku a svojho 7r syna lebo som sa vybrala hneď bez váhania. Ale na ďalší deň včera mi ukázali prísť na lačno brali mi opäť krv a dnes musím volať po výsledky či hcg stúpa ako má. Normálne sa bojím. Cysta má už 5,5 cm a ťahá ma ľavá strana keď behám alebo urobím nejaký pohyb. Podľa primára v Žiari na gyn mimomaternicove nebýva také veľké ako je tá cysta a podla neho je to naozaj len cysta a tehu sa ešte len na sone nevie ukázať. Všetko záleží od toho ako stúpa to hcg. Dnes uvidíme aké sú hodnoty a štvrtok zajtra tam idem na ďalší odber krvi. Ak bude všetko stúpať ako má tak je to naozaj tak a je to len cysta zvlášť ktorá odíde sama a tehotenstvo je v poriadku. Ak bude hcg stúpať pomaly alebo začne stagnovať tak mi to budú musieť laparoskopicky vybrať. Lebo je tam risk ze nastane ruptúra vaječníka a to je sepsa na počkanie. Pri veľkých bolestiach mam volať hneď sanitku. Ale ak to bude ako doteraz platí postup čo som rozpísala.

Normálne sa bojím tam zavolať.
Vraj by malo byt dnes hcg aspoň raz také ako bolo.

Baby držte palce ❤️

queendasadee
autor
31. máj 2023

@nevenka to naozaj si prežila celé tehu s tou cystou a nič sa nestalo? Ja mam 5,5cm ale ja ju vnímam a cítim mňa to ťahá a keď urobím prudký pohyb ktorým sa snažím vyhýbať ma to pichne. Ale snažím sa opatrne všetko riešiť a skôr ležať. Ale dala si mi nádej ze to môže byť v poriadku ❤️🙏🏼

queendasadee
autor
31. máj 2023

@zojeva brali. Napísala som aj takú dlhšiu hromadnú správu kuk tam lebo je to fakt dlhá správa nechce sa mi prepisovať. Krv brali ale dnes výsledky a zajtra opäť budú brať. Koli hladine hcg. A brali aj progesteron. Tak potom som není jediná teda ktorá takto tehulkuje hh ja reku to nedopadne dobre ale podľa všetkého je to naozaj bežný postup že to tak ženy mávajú. Ja som sa najviac zľakla aby to náhodou neprasklo a neohrozilo dieťa alebo môj život keď mi praskne vaječník.

queendasadee
autor
31. máj 2023

@zuza265 zuzi kuk hromadnú správu. Je to dlhé.

queendasadee
autor
31. máj 2023

@sofia1979 dnes bolí o kúsok menej ale musím sa šetriť. Čím viac chodím tým je to horšie. A musím dávať pozor na prudké pohyby.

queendasadee
autor
31. máj 2023
zojeva
31. máj 2023

@queendasadee pri synovi som mala cystu cca 5cm ostala cele tehotenstvo a bola tam aj po pôrode. Potom mi ju vybrali. Len odsali neuspali len ju injekciou vybrali. Počas tohto tehu už mám 10cm na tom istom vajecniku. Bola som na konzultácii v nemocnici a za 3 ďalšími doktormi, pretože sa nevedeli zhodnúť či ju idu počas tehotenstva vyberat alebo nie. Môže sa to robiť až po 15tt. Nakoniec rozhodol najlepsi Slovenský operater a gynekológ (dovolim si tvrdiť) že do toho nebudeme rýpať riziko pre dieťa a hlavne narkóza a žiadne lieky od bolesti po operácii. Vyberat mi ju môžu do 22tt sleduje sa takze sa uvidi ale ak nebude ohrozovať dieťa, vyberie sa pravdepodobne pri cisárskom reze. Po prvom pôrode nemôžem rodiť prirodzene a ani nechcem. Takze dúfam že to vydrží dovtedy a vajecnik sa nepretoci alebo niečo podobne. Keby cysta praskla sama nič sa nedeje. Daj vedieť ako stúpa HCG 💕

sofia1979
31. máj 2023

@queendasadee ja si myslím že to bude cysta a bábo je pekne v maternici drž sa daj vedieť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre