Podľa záznamu by som mala mať kontrakcie, ale mňa nič nebolí. Vydržím ešte?

Zodpovedané
9. mar 2022

Dobry deň,

som v 37. týždni a ráno mi odišla hlienová zátka. Išla som do nemocnice, lebo už tam chodím na poradne. Pásy dobré. Záznam ukazuje, že by som mala mať kontrakcie. Mňa však nič nebolí. Som na 2 otvorená. Trochu cítim tvrdnutie brucha. Ak sa nič neudeje, tak v pondelok na kontrolu.

Prvého syna som mala sekciou. Som po autonehode a mám problém s panvou. Bábätko má pupočnú šnúru okolo krku. Bojím sa rodiť normálne.

Vydržím do pondelka?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide pravdepodobne iba o dráždivú maternicu. Záznam som nevidela, preto sa neviem jasne vyjadriť. Ale s občasným tvrdnutím bruška je možné vydržať aj do termínu, či do konca prenášať. Pupočník majú detičky pri pôrode veľmi často okolo krku a v naprostej väčšine prípadov sa nič nedeje.

Neobávajte sa, pokiaľ by sa aj rozbehol pôrod skôr, zrealizujú Vám sekciu aj mimo plánovaného termínu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník