Tehotenská cukrovka v druhom tehotenstve

lumy91
18. feb 2021

Ahojte... mam otázočku na tehotné, ktorým zistili tehotensku cukrovku v prvom tehotenstve. Kedy vám robili test na zistenie tehotenskej cukrovky v druhom tehotenstve?
Pýtam sa kvôli tomu, že v prvom tehu, som mala tehotensku cukrovku a teraz v druhom tehu mi Dr. robila test na tehotensku cukrovku v 12 tt ktorý vyšiel ok a že v 24 tt nebude mi robiť.
Ako ste to mali vy? Ďakujem pekne 😊

mmoonna
18. feb 2021

Ahoj, ja som mala v prvom tehu tehotenskú cukrovku. V druhom tehotenstve mi robil asi v cca 24 týždni a cukrovku som nemala. V 12tt mi určite test na tehotenskú cukrovku nerobil

brigitka_12
18. feb 2021

@lumy91 ja som mala v 12 tt negat. a gynekológ povedal, že v 24tt už nemusím ísť ale diabetologicka zas, že musím keď som mala aj v prvom tehu a v 24tt som mala pozitívny výsledok

lumy91
autor
18. feb 2021

@brigitka_12 😯To fakt? Toho sa aj ja obávam, že napriek tomu že som v 12 tt mala negatívny test tak tu cukrovku aj tak mám lebo keď zjem niečo ako napr. biele pečivo alebo zemiaky tak cítim sucho v hrdle 😢 dúfam že sa bábätku nič nestane a že sa narodí zdravé 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre