Prečo mám menštruáciu v strede cyklu pri užívaní Yadine?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

rada by som sa poradila. Som približne v strede blistra HAK Yadine a ako keby mi začínala menštruácia. Začala som špiniť, aj bruško mám akoby nafúknuté, väčšie prsia. Ako zvyknem mať pri menštruácii.

Čo to mohlo spôsobiť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem ako dlho HAK užívate. Ak sú to prvé tri mesiace, tak je špinenie mimo cyklu bežné. Treba iba vydržať.

Ak ste zabudli tabletu, tak špiníte práve preto.

Prípadne menštruačný cyklus výrazne ovplyvňujú aj vonkajšie vplyvy (stres, námaha či choroba).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník