Prečo mám nízku bazálnu teplotu?

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň,

už druhý cyklus po sebe mám veľmi nízku BT. Doteraz som mávala vždy okolo 36,5 a teraz mám permanentne okolo 36,2-36,3. Dokonca som vymenila baterky v teplomeri lebo som si myslela že to môže byt spôsobené tým. Po ovulácii (ak prebehla) som mávala vždy okolo 36,8/36,9 a teraz ledva 36,7.

Neprekonala som žiadnu chorobu. Dávala som si vitamínové doplnky od Dôvery, keďže chcem ísť darovať krv. Začala som sa lepšie stravovať. Som z toho veľmi nešťastná, snažíme sa o bábätko a takto nízka BT mi to neumožňuje.

Čím to môže byt spôsobené?

Ďakujem

Dobrý deň,

meranie bazálnej teploty je veľmi nespoľahlivá metóda. Neobávajte sa, nič to nemusí znamenať.

Zájdite za svojim ambulantným gynekológom medzi 10. - 14. dňom menštruačného cyklu, ktorý Vám potvrdí ultrazvukovým vyšetrením ovuláciu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník