Bazálna teplota a možné tehotenstvo

zuzicek88
2. mar 2014

Chcela by som sa spytat,na bazalnu teplotu meriam si druhy mesiac a v tom prvom som to takto nemala,viete mi poradit ci mozem byt tehu? 36,6 36,4 36,4 36,6 36,6 36,7 36,5 36,4 36,5 nemerana,36,8 36,8 36,9 36,9 37,1 37 37 37 37 37,2 37,1 mozem byt tehu?
Dnes o 09:14 • O

viliama
2. mar 2014

@zuzicek88 Podľa bazálnej teploty môžeš zistiť, či si tehotná, ak budeš mať vyššiu teplou viac ako 15 dní, ak pravda, nebudeš mať vyššiu teplotu napr. od chrípky. Teraz je to ešte skoro.

mima4
2. mar 2014

@zuzicek88
vtedy ked mas nenameranu, tak mozno bola ovulka. Po nej by si mala mat tu zvysenu teplotu viac ako trva tvoja lutealna faza plus vynechanie menstruacie. Meraj si este aspon 5 dni, ak na piaty den neklesne, sprav si tehot. test.

nair
2. mar 2014

@zuzicek88 Ktorym DC to zacina? Z predosleho mesiaca vies, ktory DC bola ovu? Cyklus mas pravidelny? Ako pisu baby, mozes byt a nemusis, treba asi este par dni vyckat.. Drzim prsty 😉

lauritka
2. mar 2014

dnes si pravdepodobne 11 dpo... cize pockaj este par dni, ak budes stale hore, skus tehu testik ;) teoreticky by si mohla skusit uz aj zajtra. 12 dpo uz zvykne nieco vyjst.. cca dva sni pred terminom ms.

zuzicek88
autor
2. mar 2014

@lauritka dakujem za odpoved ste vsetky zlate10 marca by som mala dostat ms,ale mavam tak priblizne 4-5 dni skor,ale v utorok idem gynekologicke na tem hormonalny profil ,tak uvidime co mi povie,do vtedy to uz vydrzim,drzte palce

mima4
2. mar 2014

@lauritka
ale na 12ty den potrebujes ten lepsi testik...ten desiatkovy 🙂
mamatest je asi ten naj...
najhorsie su tie na ocuranie... co sa rozpijaju potom.. 😀

lauritka
2. mar 2014

@mima4 ale drvivej vacsine uz ukaze nieco slabe ruzove uz do 12 dpo ;) to je jedno na akom teste. 🙂
za predpokladu, ale ze je fakt 12 dpo.. cize ma clovek odsledovanu ovulaciu. K uhniezdeniu vajka dochadza najcastejsie medzi 7-10 di po ovulacii. a potom uz sa zacne vylucovat hcg.

zuzicek88
autor
2. mar 2014

@mima4 dakujem,uz pockam do utorka,co mi povie gynekolozka

janka2131989
5. máj 2014

Dobry den chcem sa opytat ci mi nemozete poradit mala som menzes len 3 dni a ostatne dni len spinenie 😲 co to moze byt poradte mi prosim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre