Prečo mám počas tehotenstva hnedý výtok?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

som v 21. týždni a minulý mesiac, aj tento mesiac mám hnedý výtok. Beriem Duphaston 2x1, Ascorutin 3x1. Vždy s tým navštívim lekára, resp. pohotovosť. Na ultrazvuku všetko ok.

Krčok 50 mm, bránka uzatvorená. Stresuje ma to. Zo začiatku som mala nižsie položenú placentu, ale vraj sa už posúva vyššie. Vždy sa to deje v čase, kedy by som mala mať menštruáciu. Podľa lekára to s tým nesúvisí.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

špiniť by ste veru nemali. Súvis to s obdobím menštruácie podľa mňa mať môže.

Každopádne Ascorutin je fajn, progesterón tiež. Aale volila by som ho už skôr vaginálne. Majte šetrnejší režim. Rovnako je opatrnosť na mieste. Ak začnete špiniť, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť alebo ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník