Problémy s hnedým výtokom v 2. trimestri

babika25
9. jan 2016

Ahoj zienky. Som v 14tt a pred par dnami mi zacal hnedy vytok-bledsi. Boli sme na pohotovosti kedze bol sviatok tam mi pichli kanavit pozreli ci sa neotvara krcok a poslali ma domov s tym ze keby som riadne krvacala mam rychlo prist. Takze ani neviem ci je babo v poriadku. Za tri dni mam poradnu,tak gynekologicka vravela ze mam prist vtedy, a keby sa to zhorsilo tak skor. Beriem aj ascorutin a duphasto. 3x1 ale zatial to nezabera a uz to trva stvrty den a je to trosku tmavsie,ale stale hnede,ziadne bolesti nemam. Mate s tym v 2trimestri skusenosti? Bolo babo v poriadku ked ste to mali? Ja som to uz mala 3x cez prvy trimester,a vzdy to do tyzdna ustupilo a babo bolo ok. Nemam ani cas predpokladanej ms,tak uz neviem z coho to moze byt. Uz sme 2x o babetko prisli, tak som z toho na nervy! Jedenkrat z toho to tiez prebiehalo skoro cely prvy trimester s takymto vytokom a nakoniec v 11tt MA.Napiste prosim ci ste s tym mali skusenost a ci vam nasli dovod. Dakujem

lavender84
9. jan 2016

Ahoj ja som spinila (taky hnedy az tmavohnedy vytok) v cca 7tt dostala som utrogestan a ascorutin po 2-3dnoch to preslo a potom v 12tt ale norm krv ako pri ms mnozstvo asi na 2-3intimky tiez som skoncila na pohotov pichli mi magnezium spravili sono babo bolo ok vraj to bola prasknuta cievka doma prisny kludovy rezim fakt sla som len na wc a cele dni som lezala teraz som 24tt a klop klop sme ok tak hadam sa to uz nezopakujestale som pn no uz chodim aj na prechadzky no polehuvam cely den... A este min rok v juni som mala MA tak sa neboj hlavne lez a vse bude ok 😉

mnamko
9. jan 2016

Ja som brala duphaston a ascorutin potom uz nie

babika25
autor
9. jan 2016

@lavender84 ta prasknuta cievka mi tiez napadla, ale to sa do utorka asi nedozviem. Dufam ze bude vsetko ok, ja mam taky tmovohnedy vytok, zato sa tak bojim. Ten utrogestan je na predpis?tak vam drzim palce nech ste v poriadku,my mame termin v july,tak hadam sa dockame. Snazim sa vela lezat,tak hadam to uz pomoze.a vzdy ti to preslo za tie 3dni?
@mnamko a do ktoreho tt si ich brala, lebo na pohotovosti sa cudovali ze stale beriem duphaston.

majca1581
9. jan 2016

Môže byť že máš hematom. Pozerali tá na pohotovosti ultrazvukom?alebo len praskla cievka

babika25
autor
10. jan 2016

@majca1581 praveze nepozerali utz,za to sa tak bojim,lebo ani neviem ci je babo ok. Len pozreli ci sa neotvara krcok a to bolo vsetko. ☹

majca1581
10. jan 2016

@babika25 bože môj. Tak to je prístup. Ja som mala ten hematom je nebezpečný ak ho máš. Ale ja neviem len tipujem lebo keď si už viac krát mala hnedý výtok tak on sa takto cistii Z tela. Hnedým vytokom Alebo krvácanie môže prísť .neviem prečo ti to neurobili veď to by aj mali vidieť ho aký je. Ale neboj sa nechce ta strašiť ak ti ide ten výtok A bol by on príčinou tak sa už cistis ☺je to OK ☺

babika25
autor
10. jan 2016

@majca1581 ved aj mne to bolo divne, prvy krat sa mi stalo ze ma na pohotovosti nepozreli utz. .hadam sa v utorok potvrdi ze je drobec v poriadku 😉 a ty si mala pri nom hnedy vytok? Lebo naposledy ked som bola na utz v 11+4tt tak tak nic take nevidela.

lavender84
10. jan 2016

@babika25 utrogestan je ako duphaston je to ten isty hormon len koncetracia je ina tusim... Bud daju zene duph alebo utrog ja som to brala 2xdenne vklad do cca 15tt a ascorutin 3x1 tbl tiez do 15tt ten je na posilnenie ciev proti krvacaniu a prvykrat mi to preslo do 3dni no druhy krat po krvacani ma lekar upozornil ze cistenie po krvacani a to je ten hnedy vytok je to vlastne stara akoby zrazena krv bude trvat aj tyzden a tak bolo. Vies co ked mas duph a ascorutin ani v nemocn by ti nic viac velmi nedali len by si lezala a pozorovali by ta a cakali, prilepit ho v brusku nevedia... co sa ma stat stane sa .. Takze nic viac a lepsie ako lezanie spravit nemozes, hlavu hore drzim palce ✊💜

majca1581
10. jan 2016

@babika25 ja som teda nekrvacala ale kamosky mali hnedý vytok A trvalo to aj 2mesiace kým zmizne. Ja som bola prípad kedy sa vsreebe do tela A mala som aj cystu bola som V 8tt hospitalizovana pichali mi niečo proti krvacaniu nepamätám čo A dávali duphaston. Prešlo to ale S tým rozdielom že ja som vedela čo mám čo mi je ale ty nevieš prečo máš hnedý výtok mohla to Dr aj prehliadnuť ale možno nie. Ja len podľa toho čo píšeš si myslím je to príznakove pre hematom

orchidea123
10. jan 2016

Ja som mala hnede spinenie od zaciatku druheho tehotenstva a kazdy mesiac slaby menzes lezala som na udrziavani dlhe tyzdne lekari mi povedali ze sa mi odlupuje z placenty tym padom sa dietatku nedostava to co ma dostat a nedopadlo to najlepsie teraz po tych skusenostiach co mam by som urobila tak ze bud to donosim alebo nech to ide prec trapime sa uz 24 rokov syn je velmi tazky stav zivot sa mi otocil na ruby radsej zdrave dieta alebo ziadne prajem vela stastoa len nech sa to da cim skor do poriadku dlhodobo nie je dobre pocas tehotenstva spinit yeraz mam po 20 rokoch krasnu zdravu trojrocnu dcerku bez tehotenskych ko mplikacii ani neviem ako som ju donosila s som velmi stastna

babika25
autor
10. jan 2016

@lavender84 ja viem, ved v nemocnici by som ani ostat nechcela, lebo mam doma 3,5 rocneho synceka, len ma mrzelo ze mi nespravili aspon utz. Doma lezim ako viem, tak hadam to aj s liekmi do toho tyzdna prejde 🙂 dakujem, nech vam to v maji dobre dopadne 😉

babika25
autor
10. jan 2016

@majca1581 no ved to, vzdy je lepsie vediet aspon dovod ako byt v neistote, ale co narobime...dufam ze za par mesiacov budem na toto spominat len s usmevom 🙂

babika25
autor
10. jan 2016

@orchidea123 tak to ma mrzi so syncekom, vsetko sa zial stane tak, ako to ma byt, tak len pevne dufam ze to vsetko dopadne dobre. 🙂

orchidea123
10. jan 2016

Dufam aj ja prajem vsetko dobre drzte sa nech ste skoro fit obaja ty aj babatko vela stastia prajem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre