Hnedý výtok v 17. týždni tehotenstva

evka_91
19. feb 2017

Ahojte baby. Som v 17 tt a obcas mam hnedý vytok raz som mala aj krv ale vzdy ked len idem na wc a to vzdy raz za den a potom tyzdne nic..vzdy idem k lekarovy a s babom je vsetko v poriadku a lekar na sone žiadne krvacanie nic nevidi.doteraz som brala Ascorutin vzdy len tyzden a potom ked sa mi vytok zopakuje to mi vypise lekar. Mate niektorá podobny problem stim spinenim. A dokedy je mozne brat Ascorutin? Ďakujem za odpovede

ellca123
19. feb 2017

nemam skusenost s vytokom,

ale dcera berie ascorutin pri silnom cykle
ascorutin su len vitaminy,vyzivovy doplok s obsahom vit.C - neskodne
ascorutin berie dlhodobo v case cyklu

jance333
19. feb 2017

ja si od začiatku tehotenstva pichám fraxiparine (viac-menej preventívne, výsledky som nemala veľmi zlé) a mala som hnedé špinenie (silnejšie aj slabšie, po vyšetrení zdola dokonca silné čerstvé krvácanie) od 14tt do skončenia 17tt asi. bola som aj v nemocnici na pozorovaní, pichali mi tam injekcie na zastavenie krvácania, vtedy to prešlo, ale keď som išla domov, znovu sa to vrátilo. mala som nariadený kľudový režim, ascorutin som brala možno týždeň, odporúčala mi ho hematologička, ale môj gynekológ z toho nebol moc nadšený, tak som ho vysadila. každopádne, nezistilo sa, z čoho to špinenie bolo, môj lekár vravel, že to môže byť z toho, že sa stále uhniezďuje placenta a predpokladal, že po skončení 17tt by to malo prestať. tak aj bolo.
pokiaľ môžeš, čo najviac oddychuj, ľahni si vždy keď sa dá a hlavne sa nenamáhaj. pokiaľ je bábätko OK, snaž sa nestresovať

piacere
19. feb 2017

Nemáš nízko uloženú placentu?

evka_91
autor
19. feb 2017

@jance333 dakujem za odpoved. vzdy ked sa mi to objavi tak sa zlaknem ale ked ma lekar uistuje ze s babom je vsetko v poriadku tak som aj ja kludna 😊 Zvlastne je ze to mam vzdy len raz za den ked idem na wc a potom uz nic. Som vypisana na pn-ke chcela by som sa este vratit do roboty ale ked sa mi to bude zopakovat tak radsej ostanem doma nechcem nic riskovat

evka_91
autor
19. feb 2017

@piacere ahoj. V stredu som bola na kontrole kvoli tym vytokom.. Gynekológ mi spravil sono a povedel ze vsetko mam v poriadku a ze placentu mam dobre ulozenu

jance333
19. feb 2017

@evka_91 aj ja som to mala asi od 16tt tak, že len ráno, keď som vstala a išla na wc, potom aj celý deň nič. ale ležala som, koľko sa dalo. tiež som na PN a už ma do práce nepustia, ale už som sa s tým zmierila. čo neurobíme pre bábätká, že? 😉
pozerali ti aj krčok a umiestnenie placenty? pokiaľ to máš všetko ok, tak len oddychuj a určite sa do práce neponáhľaj, kým to úplne neprejde

evka_91
autor
19. feb 2017

@jance333 ano placentu mam dobre ulozenu.ja mam aj problem zo stolicou a niekedy sa mi to objavy prave vtedy ked po dvoch dnoch konecne idem.na wc.. Tak na poradnu idem 15 marca a dovtedy uvidim ci sa mi to este objavy alebo nie,ale s lekárom sa porozprávam o nastupe do prace co.mi on poradi ale uz by som nerada isla do roboty doma mam aspon klud 😊

jance333
19. feb 2017

@evka_91 uvidíš, či sa o mesiac vôbec budeš cítiť na to, ísť do práce. ja som si chvíľu myslela, že by to aj šlo, ale teraz som rada, že lekár rozhodol ako rozhodol. keď dlhšie sedím, chodím alebo stojím, dosť nepríjemne ma začne tlačiť v bruchu a bábätko sa prevaľuje a kope tak, že si musím ľahnúť. v robote by to nešlo. tak pekne oddychuj a čas ukáže 🙂

evka_91
autor
19. feb 2017

@jance333 ano to mam este daleko ale dufam ze vsetko uz bude v poriadku 🙂

nikol889988
5. aug 2020

@evka_91 ahoj tento isty problem mam aj ja vzdy mam to hnede spinenie fakt len taku bodku dve ked sa po stolici nejdem osprchovat ze niesom doma alebo nemam cas ist do sprchy... Pridem domov a mam to na intimke vzdy tak vzadu takze uz som zacala rozmyslat ci to nemoze byt tym ze sa nejak spotim a nejak zle sa utriem alebo co ... po sprche to nemavam... je to nechutne ale neviem k comu to priradit pride mi to divne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre