Prečo moja menštruácia mešká?

Zodpovedané
24. aug 2022

Pekný deň prajem,

moja menštruácia mešká 4. deň (nemám ani bolesť v podbrušku, citlivé prsia, nič) a neviem úplne prečo. Mám 23 rokov a viac-menej pravidelný cyklus (28 - 31) dní. Aktuálne som na 34. dni cyklu a menštruácia nikde.

Čo sa týka tehotenstva, mala som síce styk s mojím partnerom, no celý čas mal partner ochranu, nestala sa žiadna nehoda, neroztrhol sa, nezvliekol sa. Tento mesiac som začala aktívne cvičiť (3 - 4x týždenne fitko). Neschudla som však nejak brutálne (necelé 2 kilá za mesiac). Prekonala som však virózu (3 dni horúčky nad 39 a slabosť, covid to nebol).

Môže mi meškať menštruácia z týchto dôvodov alebo sa mám objednať k lekárovi?

Ďakujem.

Dobrý deň,

najskôr pôjde o kombináciu vplyvov, ktoré ste napísali.

Tehotenským testom pre istotu tiež nič nepokazíte.

Ak by menzes meškal viac ako 14 dní, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník