Prečo treba vysadiť Utrogestan, magnézium a Salbutamol tak skoro?

Zodpovedané
1. sep 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

už od 20 tt ležím v nemocnici kvôli skrátenému krčku, dnes mi bolo povedané, že do 34+0 ma budú držať a potom vysadia Utrogestan, magnézium a aj Salbutamol. Nakoľko mám serkláž, krčok 1,4 Y, dosť sa bojím o ten krčok. Salbutamol som si dávala na vlastnú žiadosť, pretože som aj pri prvom synovi mávala pravidelné kontrakcie.

Prečo by sa tieto lieky mali vysádzať tak skoro?

Ďakujem.

Dobrý deň,

Utrogestan sa obvykle užíva do ukončeného 34gt. tehotenstva. Magnézium aj Salbutamol je možné užívať aj dlhšie, podľa potreby. Po ukočenom 36gt. tehotenstva by som však liečbu určite vysadila. Nech sa nález nachystá, raz porodiť musíte.

Serklážový steh sa odstraňuje medzi 36-38gt. tehotenstva.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník