Utrogestan v 21. týždni kvôli skrátenému krčku

mamuttt
28. sep 2020

Dobry vecer, chcem sa s vami poradit. Dnes mi lekar nasadil UTROGESTAN kvoli skratenemu krcku. Som v 21. tyzdni, avsak v pribalovom letaku som sa docitala, ze sa moze brat len prvy trimester a ze nie je vhodny pri hroziacich predcasnych porodoch. Mate s nim prosim skusenost? Dakujem,krasny vecer

malebiele
28. sep 2020

@mamuttt ano, ja som zacala brat tiez v druhom trimestri az lebo som sa zacala otvarat a chvalabohu pomohol, aby sa to nezhorsovalo a praveze je na zabranenie predcasneho porodu... Moze sa brat do 34tt, nemaj strach, ked ho doktor predpisal, vie preco 🙂

janba
28. sep 2020

Áno, ver lekarovi.
Tiez som brala od 26tt, tiež kvôli skratenemu krcku a pomohlo.. rodila som v 38tt

janba
28. sep 2020

A tiež som sa najskor zlakla po precitani letaku 🙂 ale mam dobreho dr, tak som mu verila

mamuttt
autor
28. sep 2020

@janba dakujem, ved to mi neslo do hlavy, ze aj ja mam top doktora a hadam vie co mi predpisal. No ale chcela som k nemu rano napochodovat aj s letakom 🤣 este som skusila napisat sem a ste zlate, upokojili ste ma, nikam som lietat nemusela a dala som si to. 🤣 dufam ze ale aj vy ste to brali vaginalne. 🤣

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janba
28. sep 2020

Ano, vaginalne 😃
A bude to trosku vytekat po vlozeni, to sa nezlakni 🙂

mamuttt
autor
28. sep 2020

@bambulienka25 ja mu doverujem, ja som nedoverovala tej pani v lelarni, ci mi dala dobre lieky 🤦‍♀️🤣

mamuttt
autor
28. sep 2020

@janba tak to teda este ze ste mi napisala, lebo by som tam pochodovala zase pre toto 🤦‍♀️🤣 dakujem krasne ❤

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malebiele
28. sep 2020

@mamuttt ano ano tak, vlozky su na dennom poriadku lebo fakt to vyteka 😀 da sa to brat aj oralne ale ked vidim ako to vyteka von, no neviem, nechcem vediet ked sa to berie oralne kde to ostava alebo co, pride mi to take zvlastne 😁😁

nikpa
28. sep 2020

@mamuttt ja som ho paradoxne brala kvoli hrozbe predčasného pôrodu od 2.trimestra az do pôrodu v 34tt. Neviem ake bludy píšu v tom letáku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre