Robia sa Tripple testy štandardne?

Zodpovedané
10. dec 2022

Dobrý deň prajem, pani doktorka,

chcem sa opýtať na Tripple testy, už som si o ňom niečo naštudovala, avšak nikde nie je napísané, či je to test, ktorý sa robí štandardne každej tehotnej?

Totižto som absolvovala 1. kombinovaný test a keď som sa objednávala na druhý v druhom trimestri, sestrička spomenula, že v 16. tt mi bude robiť môj gynekológ Tripple testy a výsledky z nich si mám zobrať so sebou, lebo k druhému skríningu ich budú potrebovať. Mám 22 rokov a som zdravá, partner 25 a je tiež zdravý, prvý skríning nám vyšiel negatívny, riziko na Downa 1:8200.

Tak neviem, či sa na tie Tripple testy objednávať alebo sa robia štandardne?

Ďakujem pekne za odpoveď a želám pekný deň.

Dobrý deň,

realizujú sa štandardne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník