Ako presné su Trisomny testy?

29. jan 2020

Viem ze standardne Tripple testy su nepresne, ale co Trisomny? Tie co ste ich absolvovali, ako presne vam vysiel vysledok na Downov syndrom? Nedochadza k omylom? Potvrdia ze dieta bude chore a narodi sa zdrave ale naopak?

denden77
29. jan 2020

mne na genetike povedali, ze presnost je 99.8% 😉

basska_b
29. jan 2020

Môj kamarát to spoluvyvíjal a dusuje sa, že presnosť je 99,99%. Ale niektorí genetici frflu, že to nie je až taký dobrý test. Mne tak hovorila, že vraj je lepšie zobrat DNA priamo inváziou do maternice.nechápem, aký je tam presne rozdiel, možno len tak mlžila (z krvi keď je "zlá vzorka", tak sa niekedy nemusí podariť dna dieťaťazískať a test sa musí opakovať), aby som súhlasila s amnio, z toho majú rovno viac peňazíoni a nie Medirex. Takisto mi hovorila, že tento Trisomy síce pozrie tie 3 trisomie, ale nič viac neodhali, zatiaľ čo ONI by mi spravili "celkový genetický profil dieťaťa" a teda by mali prehlad aj o iných poruchách.

denden77
29. jan 2020

aby som doplnila, amnio potvrdila vysledky trisomy.. ja si ich isto zaplatim zase 😊

teuflerin
29. jan 2020

@basska_b trisomy vraj vysetruje "len" trisomie ale napriklad Nifty pro co je drahsie ma aj koooopec inych chorob vysetrovanych...my ideme v pondelok na Nifty

autor
29. jan 2020

@basska_b
@teuflerin toto vsetko viem, mna zaujimaju realne skusenosti mamiciek ktore maju testy spravene a dieta sa uz narodilo (aby vedeli naozaj potvrdit)

teuflerin
29. jan 2020

ja tiez stale o tom citam.....tu na konovi som moc nenasla o trisomy ani o nifty.....vacsinou zeny len ktore este cakaju na porod

denden77
29. jan 2020

tripple: DS 1:50, trisomy potvrdili DS, amnio nasledne tiez.. cize za mna spolahlive 😉

teuflerin
29. jan 2020

@denden77 a dieta uz na svete?

denden77
29. jan 2020

@teuflerin nie, isla som na ukoncenie.. ale nasledne to bolo potvrdene

teuflerin
29. jan 2020

@denden77 jasne rozumiem....ak sa smiem spytat v ktorom tt si ukoncila? ak nechces nemusis pisat..pripadne do IP..dakujem

denden77
29. jan 2020

@teuflerin v 21tt

teuflerin
29. jan 2020

@denden77 tolko otazok mam :-O ale asi sa lepsie nepytat ze :(

denden77
29. jan 2020

@teuflerin kludne sa pytaj.. ale asi radsej do IP, nech tu nezaspamujeme autorke temu 😁

nickpick
29. jan 2020

ja som si ich dala spravit, kedze pri prvom tehotenstve mi vysli mizerne tripple testy tusim 1:16 a odberom choriovych klkov sa DS potvrdil, predtym to potvrdilo aj sono - mala som velmi vysoke hodnoty NT skoro 9-10, pricom zdrave deti maju max 3, vtedy mi Dr povedala ze trisomy nie su potrebne kedze cely screening nasvedcoval ze dietatko by urcite malo DS, pri dalsom tehotenstve som uz mala tripple testy a sono v pohode, takze som si pre istotu zaplatila trisomy, vysli negativne na trizomie, mala je uz na svete a zdrava ako rybka...

basska_b
29. jan 2020

Ja som mala Trisomy test a bol teda negatívny a dieťa bolo naozaj zdravé...
Kamoš z Medirexu hovoril, že ak Trisomy potvrdí trisomiu, tak sa urobi amnio a tá je už na 100%....

Ale študovala som štatistiku a nejaký príklad 5-10 mamičiek na fóre, že im Trisomy test vyšiel pravdivo, tak to isto nemá takú silu ako reálna štúdia samotnej spoločnosti, ktorá to vyvinula a vie, aká je spoľahlivosť. Oni majú prehľad o všetkyćh testoch a postupoch - i keď samozrejme majú i záujem o to, aby sa to predávalo

autor
29. jan 2020

@nickpick prepac ze sa pytam ale DS sa teda aj potvrdil na dietatku?

@basska_b mna nezaujima statistika ale realne skusenosti mamiciek, preto sa pytam tu. A to ze Medirex odporuca ako "poistku" amnio v pripade pozitineho vysledku je pre mna len idikator toho ze Trisomny nemusia byt presne a rovno staci ist na amnio

ingelika78
29. jan 2020

ja som bola na trisomy testoch v 12tt - mala som uz 39 rokov v case tehotenstva. test mi vysiel negativny, a na amniocentezu som nesla. syncek sa narodil na termin, nadherny a zdravy - po mojej styridsiatke, ma uz vyse roka.

nickpick
29. jan 2020

ano, potvrdil sa

deanna25
29. jan 2020

Ja som mala výsledky tripple testov na DS 1:50 a 1:75. Rozhodli sme sa pre trisomy test- vyšiel negatívne, dieťa je zdravé. Ešte by som doplnila,že Medirex to tam uvádza z dôvodu, že keď trisomy test je pozitívny ( alebo aj iný typ testu ) a chcela by si tehotenstvo ukončiť,tak je potrebné ísť na amnio, nakoľko tehotenstvo nie je možné ukončiť na základe výsledkov trisomy testu ale len základe výsledkov amnio. Náš dôvod pre trisomy test bol ten,že podstúpiť amnio by bolo vzhľadom na veľmi zlý priebeh tehotenstva veľké riziko. Preto sme volili neinvazívnu metódu.

katka2602
29. jan 2020

Ja som si dala robiť Nifty testy, zisťujú tohto viac ako trisomy. Vyšli, že je všetko ok a nič čoho sme sa obávali sa nepotvrdilo. Malý má rok a pol a všetko je ok.

teuflerin
29. jan 2020

@katka2602 ako rychlo ste sa dozvedeli vysledok prosim?

katka2602
29. jan 2020

@teuflerin cca týždeň, už si to presne nepamätám. Ale mám pocit, že na 5. deň mi volala pani čo mi brala krv a o deň neskôr mi poslala výsledok do mailu.

layla12
29. jan 2020

Ja som mala tiez test negatívny, syn je zdravý, má už 3 roky.

teuflerin
29. jan 2020

@katka2602 super dakujem..cize dost mozne ze ked mi teraz v pondelok vezmu krv do piatku by mohli byt vysledky ano? bodaj by to tak bolo uz si stvrta ktora to tak mala

layla12
29. jan 2020

@teuflerin ja som ich mala tiež do 4 dní ale výsledky dostane tvoj lekár ktorý robil odber a ten ti ich oznami/ zavolá, takze závisí aj ako ordinuje.

katka2602
29. jan 2020

@teuflerin celkom možné to je, mne brali v utorok a v sobotu mi volala pani, že je všetko ok. Ale papiere mi prišli v pondelok. Len ona mi volala, aby som bola kľudná.

katka2602
29. jan 2020

@layla12 tak u nás Nifty testy nerobil lekár, robí to externá spoločnosť. Takže výsledky volala rovno pani ktorá mi brala krv mne, nie doktorovi. Doktorovi len poslali kópiu, že je všetko ok. Ale myslím, že do tých 4-5 dní to bude.

layla12
29. jan 2020

@katka2602 aj to je možnosť, ale výsledok ti vždy oznámi "zdravotník" (lekár, laborant), neprídu ti len tak do mailu 🙂.

katka2602
29. jan 2020

@layla12 to je jasné, píšem, že mi najskôr volala a potom poslala v maily 🙂

yanni
29. jan 2020

tripple zle na Down, trisomy test down vyvratil. Dcera ma presne 13 mesiacov a je uplne zdrava, krasna, sikovna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre