Sú bolesti po kyretáži v poriadku?

Zodpovedané
31. aug 2022

Dobrý deň,

vo štvrtok 25. 8. som podstúpila kyretáž kvôli missed ab. v 11 tt. Prvý deň som len troška špinila a krvácala. Na druhý deň ráno som nemala nič a večer som začala mierne krvácať. Krvácanie už pretrváva 4 dni a mám aj bolesti podbruška a mierne kŕče.

Je to v poriadku?

Môžu byť bolesti po kyretáži?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžu. Maternica sa potrebuje dočistiť a stiahnuť na pôvodnú veľkosť. Špiniť/krvácať môžete 2 týždne po zákroku.

V prípade výraznejších ťažkostí vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník