Sú potrebné ešte nejaké testy, keď všetky výsledky do 23. týždňa sú v poriadku?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

mám 25 rokov, som v 23. týždni. Všetko je v poriadku, aj tripple testy, aj morfologický ultrazvuk u MUDr. Grochala. I napriek tomu ma niekedy prepadne pocit, že či bude naozaj bábätko zdravé.

Mám si dať spravit ešte Nifty alebo Trisomy testy?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ boli všetky výsledky doposiaľ v poriadku, rovnako morfologický ultrazvuk, tak dôvod mať obavy a realizovať ďalšie testy nevidím.

Ste v pokročilom štádiu tehotenstva a pokiaľ by aj bol nepriaznivý výsledok z NIPT testu, prerušiť tehotenstvo zo zdravotnej indikácie je možné iba do ukončeného 24. týždňa tehotenstva.

Pozitivita NIPT ale nestačí ako indikácia na prerušenie. Je potrebný odber plodovej vody alebo teda závažný nález na morfologickom ultrazvuku. Ten vy nemáte. To nie je možné stihnúť.

Neobávajte sa, všetko bude v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník