Strach v tehotenstve

17. jan 2022

Ahojte momentalne som v druhom trimestri tehotenstva. Zatial vsetko v poriadku aj tripple testy aj vysetrenie u MUDr. Chrochala ale aj napriek tomu ma niekedy prepadne strach ci bude babo zdrave. Je to normalne ci mi uz sibe? Mali ste to aj vy tak? Na babo sa strasne tesim uz teraz ho milujem najviac na svete ale neviem ci som si nemala dat spravit aj trisomy ci nifty. Prosim neodcudzujte ma potrebujem asi len nejake povzbudenie.

vahcaac
17. jan 2022

Aj ja to tak mam 🙂 stále sa bojím, žiadne testy som si robiť nedala, lebo by som nešla na potrat. Ale bojím sa od prvého dňa ako som zistila, že som tehotná. Je to normálne a prirodzene si myslím 🙂

adkalu
17. jan 2022

Je to prirodzené, každú buducu mamicku sprevádzajú okrem radosti aj obavy. Ja som tiež opakovane nebola výnimkou. Skus dôverovať lekárom a nevrtaj sa v tom zbytočne. Ak máš obavy, tak sa na poradni zdover svojmu Dr. Užívaj si toto krásne obdobie, držím palce🍀

leamax
17. jan 2022

Je to uplne normalne. a budes sa o neho bat uz vzdy. pretoze ho lubis. nerozmyslaj nad ziadnymi dalsimi testami,na co? zmenilo by sa dalsim testom nieco? aj tak sa budes o toho cloviecika stale bat. ved ti dr. hovoria, ze je v poriadku, tak im doveruj a uzivaj si tehotenstvo 🙂

queeninthenorth
18. jan 2022

Ahoj zlatko, myslím, že to mame skoro každá rovnako, mne tripple vyšli dobre, zanedlho ma tiež čaká morfo v druhom trinestri u dr.Grochala, prvé dopadlo super, ja som navyše vo vyššom sledovaní pre VVCH v rodine manžela, ale tie obavy ostanú či bude všetko ok, to k tomu patrí ale nesmieš dovoliť aby to prevýšilo tu radosť z bábätka a že bude zanedlho u teba v náruči. Neboj sa všetko dobre dopadne a všetko sa zvládne! 🙂 p.s. Pokial dobre dopadlo morfo sono na trisomy alebo nifty by som osobne nešla ale pokial budeš vo väčšej pohode tak to absolvuj 🙂

queeninthenorth
18. jan 2022

Ak chceš kľudne mi napis a môžme pokecať 🙂

petkasaurus
18. jan 2022

Ja sa tiez bojim, lebo uzivam nejake lieky.. Snad vsetko dobre dopadne..

beata_ra
18. jan 2022

Tak ono ten strach je logicky, kedze nosis pod srdcom dieta a samozrejme chces aby bolo vsetko v poriadku. Len sa nestresuj velmi, testy ti vysli v poriadku 🙂 Drzkaj sa.

jane1987
18. jan 2022

A pockaj, ked sa narodi 😀 to zas bude snad este vacsi strach aby uz bolo navzdy vsetko v poriadku 🙂 ja som si dala predsavzatie, ze nebudem jedna z tych sialenych matiek, budem racionalna a tak....no hadaj co? 😀

autor
18. jan 2022

@jane1987 hahah viem si predstavit 😀

autor
18. jan 2022

dakujem vam krasne baby za taketo povzbudenie😊

autor
18. jan 2022

@queeninthenorth ja som do teraz bola relativne kludna, lenze som citala ze jedna baba bola na morfo sone kde bolo vsetko ok a narodilo sa jej babo s DS tak preto som sa tak zlakla😏

dejna_
25. jan 2022

Jedine vylúčenie 100 percentné na down.syndrom je amniocenteza..nedávno som absolvovala konzultáciu na genetike pre hraničné výsledky scriningu
... Dokonca aj pri nifty testoch je veľmi malá šanca že vyjdú negatívne a babo ho bude mať ...ja som na genetike odmietla amniocentezu keďže som po 2 potratoch nechcem nič riskovať ale lekárka má upozornila že áno morfologicky ultrazvuk je dôležitý a vie odhaliť veľa ale nie všetko a naozaj sa môže stať že všetko je na ultrazvuku ok a bábo môže mať niečo z toho.

Každopádne mysli pozitívne ...ja sa tiež bojím tešiť ale snažím sa nepripúšťat si nič zle a verím že čakam pod srdcom silného bojovníka ❤️ ktorý túži byť s nami. Ale poviem ti z vlastnej skúsenosti báť sa budeš už stále 🙈 mám jedného syna a to bolo a je stále niečo dookola

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre