ABC Design Salsa 4 Air vs. Britax Romer Smile 3 - je Britax naozaj kvalitnejší? Ktorý by si odporučila?

Zodpovedané
5. okt 2020

Zdravim Eli,

mam dotaz ohladom tychto dvoch znaciek, konkretne ABC Design Salsa 4 Air vs. Britax Romer Smile III.
Zcasti som tu uz nejake odpovede nasla, no my sa stale nevieme rozhodnut. Videla som, ze prisli nove modely Salsy 4 Air, ale zda sa mi, ze je vsetko rovnake, az na dizajn. (?)

V obchodoch nam poradili, ze Britax ma lepsie (kvalitnejsie) materialy, vselijake vychytavky (jednoduche sklapanie striesky aj chrbtovej casti na sportiaku, ziadna nutnost adapterov, laho vyklikavacia brzda) a vyborna autosedacka v 3-kombinacii. ABC Design je tazsi, menej skladny, no o trochu vacsi, a to nam imponuje, ale vraj porovnatelny. Babatko sa narodi koncom januara, takze nam bolo povedane, ze vanicka postacuje aj Britax, rozdiel je asi len par cm, a citila som to este pri strieske, ktora je v ABC naozaj velka, a robi vzdusnejsi priestor.

Ked sme ich skusali, obidva sa nam zdali velmi dobre ovladatelne, kolieska nafukovacie, oboje fajn. Avsak radi by sme sa rozhodli aj co to do kvality. Prevysuje naozaj Britax kvalitou prevedenia? Ak by na vanicke nezalezalo, mame sa orientovat viac na sportovu cast? ak ano, v tomto pripade, Ak by si ich mala porovnat a odporucit, ktory by sa ti zdal ako lepsia kupa?

(Zijeme v meste, ale chodievame aj po inych terenoch; skladnost v aute nie je problem)

vdaka

Ahoj,

aj za mňa je pravda, že ABC Design Salsa 4 Air je kvalitatívne nižším kočíkom ako Britax Smile III.

ABC Design Salsa 4 Air

Britax Smile III

Nie je horší, ale materiály sú také lepšie u Britaxu. ALE, ani Smile III nie je podľa mňa úplná topka. Ja osobne naozaj musím povedať, najmä ak, ako píšeš, že skladnosť v aute nie je problémom, že Britax Go Big2 je oproti Smile-u, čo sa jazdy, pohodlia, odpruženia týka niekde úúúplne inde. Bol by mojou jednoznačnou voľbou, ak podmienky, čo popisuješ, by boli mojimi prioritami. Mne sa vidí, že pohodlie jazdy za to stojí naozaj veľmi.

Britax Go Big2

Salsa 4 Air je podľa mňa voľbou takej nižšej ceny - a nie je, okrem farieb a prevedenia, odlišný od predchádzajúceho ročníka. Smile 3 je trochu vylepšenie, lepších materiálov, ale ja som pri ňom čakala trošku terénnejšiu, mäkšiu jazdu. Go Big je voľbou ultra komfortu jazdy.
Januráové bábo nemusí moc riešiť vaničku, postačí prakticky každá, Ale kolesá, odpruženie, košík naozaj oceníš a pri Go Big je super aj to skladanie vcelku aj so sedadlom.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli