Aké sú výhody a nevýhody kočíka Babystyle Egg 2?

Zodpovedané
29. nov 2021

Ahoj,

zvažujem kúpu kočíka Babystyle Egg 2.

Aké sú výhody a nevýhody tohto kočíka?

Odporúčaš jeho kúpu?

Ďakuejm

Ahoj,

určite je to dizajnový kočík, to sa mu nedá uprieť. Výhody a nevýhody - skôr je potrebné, aby si si prešla aké vlastnosti a funkcie má tvoj kočík mať.

Poďme si ho rozobrať do detailov a ty sama si zváž, či má funkcie a vlastnosti, ktoré má mať tvoj vysnívaný kočík.

Babystyle Egg 2 - vylepšením oproti pôvodnej verzií Egg, je nová priestrannejšia sedacia časť kočíka. Tá je o 7 cm vyššia (celková výška chrbtovej opierky je teraz 59 cm) a na podvozku je posadená o 3,6 cm vyššie. Možno ju sklopiť do 3 polôh a klasicky ponúka 2 možnosti umiestnenia na podvozku. Smerom k rodičovi alebo čelom do okolia.

  • Vďaka zvyšovacím adaptérom je možné zmeniť výšku sedacej časti alebo hlbokej vaničky na podvozku o ďalších 8 alebo 11 cm.
  • Nový posuvný chrbtový mechanizmus je prístupný zo zadnej strany chrbtovej opierky a umožňuje rýchle a jednoduché nastavenie výšky bezpečnostných popruhov a novej opierky hlavy.
  • V zadnej časti striešky sa novo nachádza panel s integrovanou sieťkou pre lepšiu cirkuláciu vzduchu, ktorý môžete použiť aj ako okienko s priezorom.
  • Pomocou magnetu všitého do textílie panel jednoducho uzavrieš.
  • Hlboká vanička sa zmenila, pokiaľ ide o jej tvar a dĺžku (nový vnútorný rozmer je: 80 x 35 x 17 cm a tiež mechanizmus uvoľnenia z podvozku kočíka: pomocou páčky v zadnej časti vaničky pri hlavičke dieťaťa. Taktiež hlboká vanička novo disponuje odvetraním v podobe sieťky nachádzajúcim sa v zadnej časti striešky.
  • Rám kočíka je kompaktný a po zložení samostatne stojí na kolesách bez toho, aby sa jeho rukoväť dotýkala podlahy. Samozrejmosťou zostalo komfortné skladanie jednou rukou.
  • Elegantná rukoväť z umelej kože je nastaviteľná do 5 polôh s rozsahom nastavenia od 99 cm do 111 cm, čo ocenia predovšetkým vyšší rodičia.
  • Nový dizajn stredového kĺbu je jedným z hlavných znakov.
  • Podvozok má mierne predĺžený rozsah medzi prednou a zadnou nápravou (asi o 6 cm) a tým pádom vyššiu kapacitu nákupného koša (objem 21 litrov) .
  • Má väčšie predné i zadné kolesá, ktoré sa dokonalo hodia aj na prechádzky v miernom teréne. Nový dizajn kolies s 3 lúčmi dodáva celému podvozku - úžasný vzhľad (priemer zadného kolesa: 28 cm, priemer predného kolesa: 18,8 cm).
  • Robustnejšie plášte kolies s novým dizajnom za sebou zanechávajú na povrchu jedinečnú stopu. Sú vybavené technológiou Tru-Ride - čo zabraňuje defektu, pričom pocit z jazdy je porovnateľný s nafukovacími kolesami.
  • Textílie sedacej časti i hlbokej vaničky kočíka majú špeciálnu úpravu UPF50+.
  • Aretácia predných kolies - využiješ pre hladkú jazdu v nerovnom teréne.
  • Odnímateľné madlo z umelej kože s detailom loga egg.
  • Polohovateľná opierka nôh s úložnou schránkou na drobnosti.
  • Strieška je vyrobená z mäkkých materiálov, mechanizmus nastavenia striešky je tichý a plynulý. V prípade potreby môžeš striešku posunúť do vyššej polohy.
  • Maximálna nosnosť kočíka je v prípade použitia jedným dieťaťom 25 kg a v prípade použitia v tandemovom móde je maximálna nosnosť každého sedadla 15 kg (tzn. 2 x 15 kg).
  • Môžeš si vybrať z niekoľkých farebných možností rámu kočíka v pevne danej kombinácii s textíliou.
  • Športový kočík obsahuje podvozok, sedaciu časť so strieškou, nákupný košík, pláštenku, nánožník a sieťku proti hmyzu (tú nájdeš v kapsičke zo spodnej strany opierky nôh. Môžeš ju tiež použiť aj na hlbokú vaničku kočíka.
  • V kombinácii s adaptérmi môžeš kočík využívať ako komplexný cestovný systém s autosedačkami rôznych značiek: egg, Oyster, Maxi-Cosi, Cybex, Be-safe a Recaro.

Príslušenstvo, ktoré sa dokupuje zvlášť k športovej časti je: hlboká vanička, autosedačka, isofixová základňa, adaptéry na autosedačku, fusak, slnečník, zvyšovacie adaptéry, batoh alebo prebaľovacia taška, podložka do kočíka, termoska, držiak na nápoje, tandemové adaptéry, tandemová sedacia časť, novorodenecká vložka a prídavný skate ku kočíku sú voliteľné. No proste nekonečné množstvo.

Ale na predaj ho dostaneš aj ako verziu 9v1 - cena takéhoto setu sa momentálne v čase vydania pohybuje okolo 1800 eur.

Osobne to nie je môj štýl, čo sa dizajnu týka a tak celkového prevedenia. Každá z nás máme iný vkus. No nemôžem ani povedať, že by to bol zlý kočík. Je porovnateľný, čo sa funkcií a dizajnovej stránky týka s kočíkmi ako Cybex Priam 3 alebo Bugaboo Fox 3. Kočík je veľmi kvalitný, pre mestský typ rodiča. Využiješ ho aj na mierne zhoršenom teréne.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally