Aký bazárový športový kočík do terénu?

Zodpovedané
15. júl 2022

Ahoj,

zháňam športový terénný kočík (lúky, dlažba, les). 7-mesačný syn nesedí, ale do vaničky sa už nevlezie.

Moja predstava je:

  • do úplného ľahu,
  • spí na bruchu, takže korýtkové sedenie radšej nie,
  • dlhšia strecha,
  • ideál dobrá skladnosť,
  • ľahkosť.

Poraď skôr staršie typy, ktoré pôjdu zohnať cez bazár.

Ďakujem

Ahoj,

odporučila by som určite kočíky s väčšími kolesami, ideálne s nafukovacími. Jedným z nich je napríklad Coletto Joggy 2018. Má fajn odpruženie a nafukovacie kolesá, takže prejde ľahko aj väčšími nerovnosťami. Samozrejmosťou je priestranné sedenie, vysoká nosnosť aj nastaviteľná rukoväť na prispôsobenie kočíka svojej výške. Nevýhodou je vyššia hmotnosť (11,8 kg).

Ďalej to môže byť Joie Mytrax, ktorý má zadné kolesá nafukovacie.

Alebo aj Petite&Mars Street+ Air, ktorý zaujme dostupnou cenou aj za nový model.

Dobrým (trojkolesovým) variantom môže byť aj Baby Jogger City Mini GT alebo novší model Baby Jogger City Mini GT2. GT2 sa líši hlavne odpružením zadných kolies a polohovanie nôh. Aj keď má menšie kolesá, tak s terénom si poradí dobre.

A z tých ľahšie to je určite vo verzii Sport. Tá označuje nafukovacie kolesá, ktoré jeho jazdné vlastnosti o dosť zlepšujú, pretože mu chýba odpruženie.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia