Aký hlboký kočík pre septembrové bábätko?

Zodpovedané
10. feb 2023

Ahoj,

potrebovala by som poradiť pri výbere hlbokého kočíka. Prvé dieťa som vozila v poľskej trojkombinácii (tuším Magnetico). Kočík som od začiatku nemala rada. Lepšie to bolo až vtedy, keď bola v športovom. V septembri budem kočíkovať znova, preto by som chcela poradiť.

Chcela by som len hlboký kočík, prípadne na štýl 2v1. Celkom sa mi páči G-Mini Grand a G-Mini Lord.

Aký je medzi nimi rozdiel?

Trochu ma odrádzajú predné kolieska, lebo nie sú nafukovacie. Bývame v meste, ale niektoré chodníky katastrofa. Cenovo ideálne do 200 eur, kľudne aj bazárový. Nie však mohutný poľský kočík.

Po predchádzajúcej skúsenosti nechcem do hlbokeho kočíka veľa investovať. Radšej potom lepší športiak.

Aký hlboký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

byť Tebou, tak sa na to pozerám úplne inak. Načo máš teraz investovať 200 eur do hlbokého kočíka, ktorý po cca 6 mesiacoch vymeníš? Radšej investuj do kvalitnejšej dvojkombinácie so zameraním hlavne na výber športovej nadstavby.

Keďže Tvoje dieťa bude septembrové, tak vychytávky v podobe panoramatickej vaničky môžeš, alebo aj nemusíš oželieť. Nepotrebuješ ani príliš veľkú vaničku, pretože novorodenec vo fusaku je malinký a koncom jari/začiatkom leta Ti už dieťa prejde do športovej nadstavby.

Veľmi dobrým príkladom takéhoto moderného ale aj cenovo dostupného kočíka je Kinderkraft Nea.

Ale, aby som Ti odpovedala na Tvoju otázku, tak G-Mini Grand je veľmi malý kočík. Jeho chrbtová opierka má výšku iba 39 cm, čomu zodpovedá aj jeho 15 kg nosnosť športového sedadla (prepnutie do športového módu). Je určený pre nízkych rodičov, a to vďaka 102 cm výške rodičovskej rukoväte. Keďže kočík kúpiš už iba ako bazárový, tak si dávaj pozor na kvalitu predných penových kolies. Tie nie sú až také odolné a vedia sa rýchlejšie opotrebiť. Sú určené pre hladký mestský povrch, čomu je prispôsobené aj odpruženie. Predné náhradné kolesá sa nedajú kúpiť.

G-Mini Lord je Grandu úplne podobný rozmermi a aj využitím. Jediným rozdielom je vyššia výška rodičovskej teleskopicky nastaviteľnej rukoväti vo výške do 112 cm. Kočík je vhodný pre stredne vysokých a vyšších rodičov.

Ak stále chceš kočík s typom sedadla 2v1, tak si skôr pozri Kinderkraft Moov. Ten je priestrannejší a jeho kolesá spolu s dvojitým odpružením zvládajú aj nerovnejší mestský povrch.

Alebo čisto hlboký kočík Riko Molla. Ten je vhodnou voľbou práve pre rodičov, ktorí nechcú kupovať kombináciu, pretože na športiak majú iné kritériá. Očarí Ťa pastelovými farbami a možnosťou práve používanú nadstavbu výškovo na konštrukcii nastaviť. Na výber máš 53 až 58 cm výšku vaničky od zeme. Hlboká vanička má dostatočný vnútorný rozmer pre zimné dieťa (71 × 34 cm) a ponúka predĺžiteľnú striešku s vetraním i možnosť polohovania chrbtovej opierky. Ku kočíku si môžeš zvoliť autosedačku vlastnej alebo známej značky s príslušnými adaptérami.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally