Aký je Stokke Scoot?

Zodpovedané
8. okt 2018

Poprosim o radu, paci sa mi Scoot V2 a V3 - je maly, lahky, skladny. Chcem ho od narodenia do 3 rokov. Je vhodny pre dieta do 3 rokov, zmesti sa tam? Hlavne, ci ma kam dat nozicky, ked spi. Zda sa mi, ze mu chyba opierka noh. Je dobry aj do terenu - ma dobre jazdne vlastnosti, napr. jamy a teren? Dakujem velmi pekne.

Ahoj,

sama som mala jednotkovú verziu, no s dvojkovými terénnejšími kolesami. Sú tam isté rozdiely, ale zasa nie až toľko. Čo sa týka priestoru, sú plus mínus rovnaké, a to znamená - dostatočne priestranné. Trojročný syn mi tam vošiel úplne bez problémov. Na margo pohodlia sedenia musím tiež povedať, že synovia sa do Scoota skutočne tešili a vysedávali v ňom občas aj doma.

Stokke Scoot V1

Čo sa nožičiek týka, pri sedení je sedadlo mimoriadne pohodlné. Ak ti ale dieťatko v kočíku veľa spáva, priestor je dostatočný, no tie spustené nohy na dlhšie spanie nie sú bohviečo. Ešte chcem zmieniť aj fakt, že pri sedadle v ľahu, najmú v protismere, sa kočíku dosť zásadne zmenilo ťažisko a bolo pre mňa extrémne ťažké dvíhať ho tak na obrubník - toto bol za mňa zásadný mínus, ktorý ma neskôr donútil kočík vymeniť.

Scoot je relatívne ľahký a super sa skladá, ale tá váha je predsa len vyššia než u klasického “ľahkého” športiaku. Kolesá dobre absorbujú otrasy a kočík aj sám mierne pruží konštrukciou, nebol tak problém prejsť aj výmole či trávu. Spomínané ťažisko však nebolo úplne 100%, aj keď otočná rúčka V2 a V3 ho, povedala by som, mierne zlepšuje. Ak nemáte naozaj mnoho obrubníkov v okolí, nemusel by to byť zásadný problém. Odporúčam si ho, aj s dieťatkom, pred kúpou vyskúšať naživo 🙂

Stokke Scoot V2

Stokke Scoot V3

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli