Aký je Tvoj názor na poľské kočíky?

Zodpovedané
3. dec 2022

Ahoj,

s manželom sme boli pozerať kočíky v Michalovciach. Sú tam dva obchody a v tom prvom mali tovar z Poľska. Páčil sa nam jeden kočík. Vyzeral fajn, skladal sa ľahko, mal kvalitné kolesá (nie plastové).

V druhom obchode mali značky Joie Signature, Petite&Mars. Na Petite&Mars sa nám nepáčilo, že športová časť sa vykúzli len preklopením základnej vaničky. Náš názor je, že sa to dosť opotrebuje.

Aký je Tvoj názor?

Pozerali sme kočíky aj na internete a hlavne v Poľsku. Samozrejme sme našli aj ten prvý, ktorý sa nám páčil. Majú ho tam o dosť lacnejšie.

Oplati sa ísť do Poľska a hľadať kočík tam?

Nehovorím, že musíme kúpiť presne ten jediný, ktorý sa nam zatiaľ páči. Ja som nerozhodná a najradšej by som mala na výber z dvoch druhov.

Cenu chceme do 800 eur. Terén pre kočík máme ok. Na dvore máme asfalt a nové chodníky. Nebudem s ním chodiť po kameňoch. Skôr hľadáme 3-kombináciu.

Budeme mať dievčatko, ale chceme neutrálnu farbu pre prípad, že by druhé dieťatko bol chlapček.

Na druhej strane manžel povedal, že teraz kúpime klasický pre dievčatko a potom ďalší pre druhé bábätko. V prílohe je fotka kočíka, ktorý sa nám páči.

Vieš nás zorientovať a poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

môj názor na kočíky poľskej výroby je všeobecný a nezaujatý. Sú medzi nimi kvalitnejšie a aj menej kvalitné.

Nerozdeľujem ich dokonca ani na kvalitnejšie značky a menej kvalitné značky. Skôr záleží od každého jedného modelu. Každý kočík je konštrukčne jedinečný.

Či kočík kúpiš tu alebo v Poľsku, tak to je na Tebe. Zváž možné riziká reklamácie a jej vybavovania.

Je škoda, že si mi neposlala presný názov kočíka. Z fotky neviem presne určiť, ktorý to je.

Osobne sa vždy snažím radiť váhovo ľahšie kočíky, ktoré sú priestranné a rodičia ich vedia využiť až do 3 - 4 rokov. Prípadne ich menia okolo 2 roka za niečo menšie a spratnejšie. Toto väčšina poľských kočíkov nemá a váhou sa pohybujú okolo 14 kg a viac. Taktiež sa mnohé z nich neskladajú spolu so športovým sedadlom, čo je dosť nepraktické. Po zložení mávajú väčšie rozmery a vedia zabrať 1/2 kufra auta.

Predpokladám, že ste si pozerali model Petite&Mars Grand II. Je to cenovo dostupný kočík pre nenáročných rodičov, ktorí potrebujú skladný a šikovný kočík. Má typ sedadla 2v1. To znamená, že jeho hlboká nadstavba sa potiahnutím za pásy zmení na športové sedadlo. Takéto kočíky bývajú priestorovo menšie, no sú medzi nimi aj terénne výnimky ako je napr. TFK Mono.

Grand II je vďaka kombinácií tvrdšieho odpruženia a materiálu kolies určený do mesta.

Pri výbere kočíka je potrebné, aby si sa zamerala na tieto najdôležitejšie funkcie a vlastnosti, ktoré od neho očakávaš:

  • Terén, v ktorom sa najčastejšie pohybujete (závisia od toho vhodné kolesá a odpruženie).
  • Typ kočíka (dvojkombi, cestovný, športový).
  • Funkcie, ktoré uprednostňujete (otočnosť sedadla, farba, teleskopická rukoväť, atď.).
  • Váha kočíka - najlepšie uviesť číselnú hodnotu do.
  • Ostatné maličkosti, ktoré by kočíku nemali chýbať, ale prežijete bez nich (nánožník, držiak na pohár, reflexné prvky).

Prečítaj si naše články, ktoré Ťa uvedú do témy. Sú v nich aj podrobné videá:

Z kočíkov, ktoré často v poradni odporúčam v Tvojej cenovej relácií spomeniem napríklad Zopa Quest, Zopa Move Cross a Britax Strider M. Väčšina z nich je vďaka svojmu odpruženiu a materiálu kolies vhodná aj na dedinu. Zároveň majú priestranné športové sedenie, ktoré je vhodné pre deti do 22 kg. Plus majú väčšiu výšku chrbovej opierky, takže vydržia do 3 - 4 rokov dieťaťa.

Pozri aj cenovo drahšie kočíky Easywalker Harvey3, Easywalker Jimmey, Joolz Geo3 Mono alebo Cybex Balios S Lux 2023. Je vychádzajúcou a vylepšenou novinkou, ktorá má pneumatické odpruženie konštrukcie.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally