Aký kočík na zimu pre 10m dieťatko?

Zodpovedané
8. okt 2018

Dobry den. Mam 10m dcerku a kupila som este v lete kocik Petite&Mars Street. Dost som tuto kupu olutovala, kedze prichadza chladnejsie obdobie a mam pocit, ze dcerka je este mala na sportiak. Bojim sa, aby nemala stalym sedenim zbytocne pokrivenu chrbticu. Rozmyslam nad kupou hlbokeho kocika. Je to este pre nu vhodne? Popripade, aky sportiak na zimu pre 10m (v januari bude mat rok) by ste odporucili? Dakujem pekne

Ahoj,

najprv by som sa rada vyjadrila k Streetu, keďže tento kočík už vlastníš. Či je malá je relatívne, ty sama vidíš, či tam je spokojná, či jej nevadí pozerať na svet a pod. - to vyhodnoť ty ako mama. Ja len všeobecne - teoreticky na neho malá nemusí byť, v zmysle - ak jej nevadí byť v smere jazdy, nie je to problém. AK máš pocit, že príliš dlho sedí, prečo ju nespustíš? Street ide do pomerne hlbokého ľahu. Môj druhý syn okolo tohto veku išiel do športiaku v smere jazdy tiež, a keďže ešte sám nesedel, dávala som ho tam v ľahu. Nemal s tým nikdy problém - toto je však samozrejme individuálne.

Petite&Mars Street

Čo sa hlbokého kočíka týka - existujú deti, čo vydržia v hlbokom aj do roka, ale ja osobne také nepoznám a myslím si, že okolo 10 mesiacov tam už väčšina veľmi netúži byť. Nebude tam už mať veľa miesta a ani žiaden výhľad, ktorý v tomto veku deti obvykle preferujú. Ja osobne by som už hlboký kočík zavrhla, ale zasa ty si poznáš seba a dcérku, skús to uplatniť na vašu situáciu. Nezabudni, ak by si ho predsa len kupovala, vybrať extra priestrannú, aspoň 80cm vaničku. Praktickým riešením tejto situácie by tiež mohol byť (hoc aj bazárový) Bugaboo Cameleon či Seed Pli/ Seed Papilio, kde vanička aj sedák ide na rovnaký rám. Aj nesediace dieťa sa v korýtku nebude šmýkať a ak vaničku nakoniec nevyužijete, nevadí - neskôr ho aj tak predáš ako celok. Nekorýtkový by som si v zálohe nechala Street.

Bugaboo Cameleon 3

Seed Pli Plus

Seed Papilio

Ak predsa len chceš iný športový kočík, kde sedadlo môžeš otáčať, skús pozrieť napríklad na Cybex Balios S, Mamas&Papas Sola 2 MTX, Graco Evo XT, Jané Muum či hybrid korýtka a nekorýtka Crosswalk.

Cybex Balios S

Mamas&Papas Sola 2 MTX

Graco Evo XT

Jané Muum V2

Jané Crosswalk R

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli