Aký kočík pre novorodenca do lietadla a do terénu?

Zodpovedané
2. dec 2022

Ahoj,

s manželom plánujeme cestovať pravidelne lietadlom kvôli jeho práci. Zvažujem kočík pre novorodenca. Ak budeme tu u nás, chceli by sme kočík do terénu (Thule Urban Glide 2). Rozmýšľali sme aj nad Bugaboo Fox 3, ale prekáža mi tam korýtkové sedenie, ktoré fyzioterapeuti moc neodporúčajú.

Najlepšie by bolo, aby bol kočík dobre “spratný”, teda ľahko zložiteľný a flexibilný. Preto som si s Thule neni tak istá. Dávnejšie sa mi páčil aj systém kočíkov Nuna. Mám pocit, že sa skladajú ešte lepšie.

Môžeš mi navrhnúť akýkoľvek typ, ktorý by vyhovoval požiadavkám?

Teda v prvom rade do lietadla a aj do terénu.

Ďakujem

Ahoj,

nie som si istá, či som správne pochopila zadaniu. Mne to vychádza na dva kočíky. Jeden hlavný, ktorý budeš mať tu. A druhý cestovný, ktorý Vás bude sprevádzať na cestách.

Ešte existuje aj výnimočná tretia varianta, ktorá spĺňa aj aj (cestovný + hlavný). Takýmto kočíkom je určite model Venicci Tinum 2.0, ktorý je praktickým cestovným kočíkom pre vyšších rodičov. Je populárny u zahraničných influenceriek a herečiek, ktoré si ho volia práve pre skĺbenie ľahkosti, skladnosti a zároveň dokonalého pohodlia pre dieťa od narodenia. Predáva sa aj na našom trhu a získava čoraz väčšiu popularitu.

Z cestovných kočíkov by som určite odporučila Joolz Aer, pretože sa dá zakúpiť v kombinácií s plnohodnotnou vaničkou. Nemá však dostatočnú výšku rodičovskej rukoväte, pretože tá má iba fixných 105,5 cm.

Veľmi vyhľadávanou voľbou z pomedzi cestovných kočíkov, a to hlavne pre Vás vyšších je Nuna TRVL. Má výšku rodičovskej rukoväte až 111 cm. Absencia zadnej osi vyhovuje dlhým nohám vysokých rodičov, ktoré o ňu zbytočne nezakopávajú. S kombináciou vajíčka alebo vložnej tašky vytvoríš dokonalý cestovný set od narodenia. Má funkciu samoskladania, ktorú nájdeš aj u ďalšieho vyhovujúceho modelu Easywalker Jackey XL. Ten bol vyvinutý ako väčší brat Easywalker Jackey, priamo pre vyšších rodičov.

Z dvojkombi ľahších modelov vhodných aj na cestovanie a aj ako hlavný kočík vyberám Nuna Triv Next. Má menšie kolesá ako jeho väčšia verzia Nuna Mixx Next. Tieto kočíky boli pre vysokých rodičov priamo výrobcom dizajnované. Preto spĺňajú všetky potrebné parametre, aby Vám uľahčili život s dieťaťom.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally