Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký lacný (do 300 eur) kombinovaný kočík pre zimné bábätko

Zodpovedané
11. sep 2019

Ahoj, vieš mi prosím ťa poradiť...

Bábätko čakám v decembri a nechcela by som moc investovať do kočíka... max 300€. Cenovo výhodnejšie sú trojkombinácie, lenže tie sú dosť ťažké a čo poznám známe, tak ani nevyužili športovú časť. Preto rozmýšľam nad samostatným kočíkom, lenže nič neviem nájsť.... Všade kombinácie so športovou časťou.

A autosedacku by som si kúpila zvlášť.... Dobre rozmýšľam? Pretože už som zúfalá 🤣🥺

Ahoj!

Ja osobne by som v prípade tak limitovaného rozpočtu - najmä ak nechceš prirobustný kočík - šla jednou z troch ciest.

Prvou, jednoduchšou by bolo kúpiť lacnejší kočík se sedadlom/vaničkou typu 2v1 - teda kočík ako G-Mini Grand (pozor, ten je trochu široký). Odporučím však aj CBX Onida Flex (celkom aj dizajnovka na svoj typ a cenu 150 eur za takúto dvojkombináciu), Kinderkraft Juli, Kinderkraft Moov či Bomimi Amadeo - všetko veľmi dostupné a funkčne ok kočíky na začiatok, a prídu mi šikovenejšie čo sa týka váhy a šírky. Kombinovaný kočík takéhoto typu využijete do cca roka a pol (môže byť aj rok, ale aj dva roky - podľa veľkosti bábätka) v relatívnom pohodlí - a potom sa môžte posunúť na nejaké jednoduché golfky či športiak, kľudne aj cenvoo dostupného kalibru (okolo 100, 150 eur, čo bude investícia až o dva roky a svoj vtedy pravdepodobne predáte, čiže výsledné číslo bude len minimálne).Áno, viem že sa niektoré maminy trápa, že či je na zimu ok takáto “tenšia” vanička - ale zasa, obvykle býva dosť priestranná (keďže sa musí vedieť meniť na športiak), takže s dobrým fusakom to z môjho pohľadu absolútne nie je problém.

Druhým by bol prístup športiaku s pripojiteľnou hlbokou vaničkou - napríklad Joie Litetrax 4 (cca 150 eur + vanička cca 90e a autosedačka Joie Gemm 73e) ti vyjdú v relatívne dobrej kombinácii (313 eur).

A treťou by bolo vyhliadnutie a prieskum o realisticky akceptovateľnej kombinácii za túto cenu - ale nebude ich mnoho. Ja osobne odporučím buď Touragoo Ramble 4 (2kombi okolo 200 eur), alebo niektoré zo setov Hauck (tu ale rátaj s takou poslabšou kvalitou/prevedením). Z nich pozri asi najskôr taký Rapid 4 S v Triosete (325 eur trojkombinácia, dokonca s testovaným/bezpečným vajíčkom).

A nevylučovala by som ani extra možnosť - skúsiť si premyslieť, aký kočík by sa ti ozaj páčil (aj mimo ceny), a pozrieť bazárovú ponuku. Dajú sa, s trochou snahy a prieskumu, zohnať ozajstné poklady. Putlet (kiido s trojkombi concord za 409 https://www.kiido.sk/B-40728-WC5-00126253/) je tiež jedným z prístupov - aj keď viem, že toto je trochu nad to, čo si chcela… ale zasa, výborný kočík Concord Wanderer aj s kvalitným športiakom).


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.