Aký ľahký kočík pre chodiace dieťa?

Zodpovedané
20. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som kúpiť kočík pre 18-mesačného syna. Bude používaný viac menej len na presuny. Syn v kočíku nespí. Máme Bugaboo Fox 2 a sme s ním veľmi spokojní. Teraz by som chcela niečo spratnejšie, čo vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. A niečo, čo by sa aj ľahko skladalo.

Páčia sa mi nasledovné kočíky: Babyzen Yoyo, Elodie Details Mondo, Joolz Aer. A úplne najviac Bugaboo Butterfly.

Ktorý je z nich najlepší?

Dalo by sa nimi prejsť aj po snehu?

Sú nejaké top alternatívy?

Na cene nezáleží.

Ďakujem

Ahoj,

pozeráš kategóriu ľahkých, spratných, cestovných kočíkov. Ja osobne ich do snehu a zimy neodporúčam. Pretože väčšina z nich - napríklad Elodie Details Mondo majú medzeru medzi chrbtovou opierkou a strieškou, cez ktorú dieťa prefúkne. Jeho látka je tenšia a neochráni dieťa v zime ako hrubšie tkaná látka športových kočíkov.

Pre porovnanie uvediem hybrid cestovného a športového kočíka, model Easywalker Jackey. Môžeš si o ňom prečítať aj moju podrobnú recenziu. Tento model má chrbtovú opierku priamo spojenú so strieškou. Látka na kočíku je vodeodolná a husto tkaná, takže dieťa lepšie ochráni pred vetrom a chladom.

Babyzen Yoyo 2 je najviac otvorený a má najmenší priemer koliesok - iba 13,5 cm. Jeho látka je podobná Elodie.

Oproti nemu sú modely Joolz Aer a Bugaboo Butterfly s priemerom cca 15 cm kolies na tom lepšie. Nedajú sa dať síce do ľahu, ale vynikajú celkovým dizajnom a funkčnosťou. No nie som si istá, či ich kolesá zvládnu prejazd snehom.

Ja by som si vybrala Bugaboo Butterfly, prípadne uvažovala nad Easywalker Jackey alebo novinkou Easywalker Jackey XL. Ten je určený skôr pre vyšších rodičov. Má fixnú rodičovskú rukoväť 109 cm.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally