Aký ľahký kočík pre dvojročné dieťa?

Zodpovedané
11. mar 2022

Ahoj,

hľadám ľahký kočík pre dvojročnú dcérku (výška cca 92 cm a váha okolo 14 kg).

Dcérka už všade chodí sama. Ak by sme išli do mesta MHD, alebo nejaký dlhší výlet, tak by som radšej mala nejaký ľahký, skladný kočík po ruke.

Požiadavky sú:

  • kočík pre väčšie deti 2 roky a viac, nosnosť viac ako 15 kg,
  • ľahký,
  • úplný sed.

Doma máme Cybex Priam, ale ten už je veľmi veľký a ťažký na občasnú jazdu.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

sama som mala Cybex Priam 3 a po jeho predaji mi zostalo doma Bugaboo Bee 3. Mám teda starší model, ktorý mi plne vyhovuje.

Pokiaľ Ťa neobmedzujú financie, pozrela by som na najnovší model Bugaboo Bee 6. Ide o dizajnovku, ktorá sa nie každému môže páčiť. Ja ho však milujem 🙂. Má úplný (kolmý) sed, od ktorého sa pomaly upúšťa pri novších kočíkoch. Oproti starším modelom má väčšie kolesá a madlo. Sedenie je obojsmerné, okrem toho môžeš výškovo nastaviť opierku chrbta a povytiahnuť sedák. Nákupný košík je nielen priestranný, ale má super umiestnenie, že čokoľvek dieťa hodí pod seba, tak spadne do neho. Už nám takto zachránil nejednu čiapku a hračku. Ďalšiu nespornú výhodu vidím v tom, že je to jeden z mála kočíkov, kam si dieťa vylezie a zlezie samo. Za zmienku stojí aj bohaté príslušenstvo, ktoré je možné ku kočíku dokúpiť, či už je to jedálenský pultík, stojan na telefón alebo stúpadlo so sedátkom.

Prípadne ani jeho starším modelom Bugaboo Bee 5 neurobíš chybu.

Ďalší kočík s úplným sedom je Moon Resea Sport. Oproti Bee je o trochu ťažší, jednoducho sa skladá a je veľmi kompaktný. Navyše má priaznivejšiu cenu.

Ďalej odporúčam extra skladný Easywalker Jackey, ktorý už nemá taký kolmý sed. Ver mi, že pre detský chrbát je to len dobre. Jackey má na svoj typ mäkké odpruženie, takže ovládanie aj celková jazda je naozaj ľahká a príjemná. Pokiaľ kočík budeš často skladať do auta, tak využiješ jeho super vychytávku, kedy sa aktivovaním doskladá sám. Na skladanie je tak ako stvorený! S hmotnosťou 7,5 kg patrí tiež skôr k tým ľahším.

Ďalej to môže byť obľúbený Joolz Aer, ktorý je veľmi podobný Jackey, ale nemožno ho napolohovať do úplného ľahu.

Ak chceš extra priestranný kočík, tak dobrou voľbou môže byť aj BabyStyle Oyster Zero, ktorý patrí tiež k tým ľahším (7,9 kg) a skladnejším kočíkom. Jednoducho sa ovláda aj skladá jednou rukou a ponúka jednu z najširších sedačiek - 41 cm. Takže je pohodlný aj pre väčšie dieťa.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia