Aký ľahký no plnohodnotný kombinovaný kočík - Bugaboo Bee5, Cybex Mios, Stokke Scoot a Joolz Hub?

Zodpovedané
17. apr 2019

Dobrý deň,

začínam sa obzerať po kočíkoch. Hľadám ľahký no plnohodnotný mestský kombinovaný kočík, ktorý sa zmestí do menšieho výťahu, má nízku hmotnosť, obojsmerný športiak, možnosť pripevnenia autosedačky (najlepšie polohovateľnej od Cybex), pekný dizajn.

Rozmýšľam nad Bugaboo Bee5, Cybex Mios, Stokke Scoot a Joolz Hub. Srdcovkou je Bee5 (+ dizajn, meniteľné striešky), no že vraj je to tvrdý kočík a vhodný až od cca 1 roka, a tiež je položený dosť nízko. Mios má zasa super funkcie, no dizajnovo mi nič nehovorí. Stokke Scoot (+ vyššie položené sedadlo, - je ťažší) a Joolz Hub (+ pekný dizajn, - nízky, menší, ťažší oproti Bee a Mios). Ktorý z nich by ste mi poradila?

Respektíve som ešte rozmýšľala nad možnosťou mať dvojkombináciu Bee a dokúpiť druhý. 'mohutnejší', nekorytkový kvalitný kočík. Ale aký?

Ďakujem 🙂

Ahoj,

Bugaboo Bee5 i napriek fajn systému odpruženia je jednoznačne mestský a skôr tvrdší kočík. Pravdou je aj fakt, že je nízko položený. Preto by som ho ja osobne tak úplne od narodenia asi nepreferovala, aj keď pre jarné/letné bábo to nie je úplne že neexistujúca možnosť. Pre staršie dieťa je to však veľmi príjemné presúvadlo.

Bugaboo Bee 5

Cybex Mios je veľmi dobrou alternatívou s vyšším sedením, mäkším pružením a sedadlom s opierkou nôh, ktorá aj spolu s novou vylepšenou vaničkou predstavuje praktické riešenie mestského kočíka od narodenia (sama som ho tak používala). Ak ti ale dizajnovo nevyhovuje, tam sa ťažko presviedčať - srdcu nerozkážeš. Premysli to, ale ak ťa neoslovil, asi nebudeš chcieť každý deň kočíkovať kočík, ktorý ti nie je blízky.

Cybex Mios

Čo sa Stokke Scoot týka, tento je z tebou spomínaných najťažší a kvázi najväčší po zložení, čo by ale až tak nevadilo - je to fajn mestský kočík s all-terrain schopnosťami.
Za mňa - veľmi pohodlný pre dieťa, krásny, vysoko položená nadstavby. No musím spomenúť, že pri smerovaní vzad sa ťažisko pri vykladaní kočíka na obrubníky zmenilo tak, že som ho bola nútená po čase vymeniť. Neviem, ako je to s vaničkou, ale odporúčam ti si ho najprv naložený vyskúšať, najmä ak máte v okolí obrubníky.

Stokke Scoot V3

Najlepšou možnosťou sa mi preto zdá práve Joolz Hub. Je dostatočne ľahký a skladný, pritom však kolesá nie sú najmenšie, odpruženie je príjemné, sedák pohodlný. Je takým dobrým stredom všetkého, čo sa zdá, že chceš, a pritom aj dizajnovo krásny.

Joolz Hub

Čo sa týka možnosti mať Bee-čko a väčší kočík, neviem, príde mi to možno trochu zbytočné. AK už, tak možno Cybex Priam, prípadne neopozeraný Emmaljunga NXT90 F.

Cybex Priam 3

Emmaljunga NXT90 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli