Aký ľahký športový kočík zvládne terén, mesto a je vhodný pre dlhé dieťa?

Zodpovedané
5. apr 2022

Ahoj,

máme Britax Go Big, ktorý mi postačuje tu v okolí. Len je veľmi ťažký na nakladanie do auta.

Moje požiadavky na kočík:

  • ľahko skladateľný,
  • ľahká manipulácia,
  • idealne otočný v oboch smeroch jazdy,
  • aby dieťatko sedelo (nie polosedelo) - teda úplný ľah,
  • odpružené kolesá (teda hojdanie), ale to nie je to podmienkou,
  • dlhšia strieška,
  • spanie v ľahu.

Naše 11 mesačné dieťa je dlhé. Meria 75 cm. Ideálne by bolo, aby nám vydržal do konca kočíkovania. A ešte, aby zvládol aj terén.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

pozri sa na túto otázku z poradne, kde som odpovedala na podobnú otázku. Nájdeš v nej tipy na kočíky, ktoré by som odporučila aj Tebe. 🙂

Konkrétne to môžu byť tieto modely:

Všetky modely majú jednoduché skladanie aj ovládanie, predĺženú striešku, priestranný košík, nastaviteľnú rukoväť, chrbtovú a nožnú opierku je možné napolohovať do úplného ľahu a sú dostatočne priestranné. Obidva modely Britax môžeš navyše vďaka centrálnemu odpruženiu ľahko hojdať.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia