Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ahoj,

prvý, čo mi rovno prišiel na myseľ, je GB Pockit (prípadne vyššia verzia GB Pockit Plus). Najskladnejší kočík zapísaný aj v Guinessovej knihe rekordov, ľahší než 5 kg, nezaberie v kufri takmer žiadne miesto a funkcionalita je naozaj len základná. Podľa mňa ideálny kočík do obchodov, na výlet a pod. ak potrebuješ naozaj len basic prevážadlo pre staršie dieťa. Stojí však 170-200 eur, takže možno sa oplatí pozrieť, či niekde nie sú nejaké výpredaje, zľavy alebo zľavové kupóny. Okrem neho od tejto značky vyhovuje aj model Gb Qbit.

Ďalším kandidátom na tento typ kočíkov je značka Quinny. Ponúka, taktiež, rovno dva modely vyhovujúce tvojim potrebám - Yezz s extra špecifickým dizajnom i kolieskami, no skele ovládaľný, ultra ľahulinký a skvele skladný je podľa mňa úplná topka. Okrem toho, že sa dá kúpiť nový, ho pravidelne nájdeš aj v bazárovej ponuke, takže ušetriť peniažky sa dajú aj tam. Druhým, klasickejším by bol Quinny Zapp Xpress s len čiastočným polohovaním, ale dostatočne nízkou váhou i kompaktným skladaným (je to nástupca starého Quinny Zapp).

Zaujímavou možnosťou by mohol byť aj, Baby Jogger City Tour, Moon SL či Mamas&Papas Armadillo (často je aj v outlete Kiido).

Z cenovo dostupných golfových kočíkov by som uvažovala o Koelstra Twiggy T3 - ultraľahký, úzky po zložení a stojí len cca 100 eur. Ako každý golfáč je ale zložený trochu dlhý. Super voľbou v tejto kategórii je aj Peg-Pérego Pliko Mini alebo Maclaren Volo (na Kiido som ho videla za 92). Momentálne v super cene na pilulka.sk je aj krásny a praktický Easywalker Disney Buggy.