Používame cookies. Viac informácií tu. OK
Quinny
Quinny je holandská značka kočíkov a doplnkov patriaca od roku 2001 pod globálnu spoločnosť Dorel Juvenile, zastrešujúcu aj známe značky Maxi-Cosi a Bébé Confort. Prirodzeným domovom kočíkov značky Quinny je mesto - ich úlohou je ukázať, že mestský život nie je pre čerstvých rodičov prekážkou, ale naopak miestom plným príležitostí. Jednoduchú ovládateľnosť a praktické funkcie kočíkov dopĺňa aj nezameniteľný štýl podčiarkujúci životný štýl moderného rodiča.

Spoločnosť založil v roku 1950 Nicolaas (Nick) Quint v holandskom Haagu. Začal s malými detskými potrebami a importom známych európskych značiek. V šesťdesiatych rokoch však značku premenoval na Quinny a odkúpil firmu vyrábajúcu drevené ohrádky, ktorej portfólio obohatil aj detskými textíliami a dekoráciami. Po tom, čo sa k vedeniu spoločnosti pridali aj jeho synovia Peter, Dick a Mark, začala sa Quinny venovať aj inovácii. Prvé kočíky Quinny vyšli v roku 1989. Prvým veľkým úspechom bol skladací kočík určený na beh z roku 1997, ktorý zaujal nezameniteľným štýlom a farebnosťou. Keď v roku 2004 vydala značka už ikonické modely Zapp a Buzz, začala tým úplne novú éru štýlových mestských kočíkov. Keď v roku 2009 vydala edíciu black and white, Quinny bola prvou značkou ponúkajúcou kompletne čierny kočík.

Dnes je značka Quinny už kočíkovou klasikou. Okrem high-endového Moodd-u a vynoveného Buzzu nájdeš v jej ponuke aj novú modulárnu líniu Zapp X - pokračovateľov pôvodného Zappu. Jedným z najoriginálnejších aktuálnych ultraskladných kočíkov je bezpochyby aj Yezz ovenčený viacerými cenami za dizajn vrátane svetoznámej Reddot.
Oficiálna stránka Quinny