Aký má byť tlak v nafukovacích kolesách?

Zodpovedané
20. aug 2022

Ahoj,

doma máme dva kočíky: ABC Design Salsa 4 Air Diamont special edition Dolphin a Thule Urban Glide 2.

Aký majú mať kočíky tlak v nafukovacích kolesách?

Nám sa zdá, že kolesá sú moc tvrdé.

Ďakujem

Ahoj,

tlak v pneumatikách by mal byť uvedený na plášti pneumatiky. Resp. v papierovom manuáli, ktorý by si mala ku kočíku mať.

V manuáli Thule Urban Glide 2 na strane 10 a pri písmene G stojí:

„Zmerajte manometrom tlak vzduchu v oboch pneumatikách. Minimálny odporúčaný tlak je 20 psy (1,4 bar), maximálny odporúčaný tlak potom 25 psy (1,7 bar). Ak je tlak vzduchu v niektorej z pneumatík príliš nízky, nahustite dané koleso cyklistickou pumpičkou."

To isté platí aj pre kočík ABC Design Salsa 4 Air.

Ak hodnoty nesedia, uprav ich dofúknutím, resp. vypustením vzduchu. Tlak v pneumatikách je dôležitý. Ak nie je správny, poškodzujú sa plášte, duše i ráfiky.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally