Aký náhradný, bazárový kočík na terén? Pre novorodeňa máme Oyster Zero s vaničkou, no ideme sa sťahovať na dedinu...

Zodpovedané
26. jan 2021

Ahoj Eli,

naše prvé bábo by sa malo narodiť už o chvíľu (marec) a kočík už máme kúpený, ešte neodskúšaný. Rozhodla som sa ísť podľa športovej časti a kúpila som v super cene počas black friday Oyster Zero aj s vaničkou. Aj podľa tvojich rád tu v poradni som vyrozumela, že na naše v 95% času mestské kočíkovanie by mal byť ok, mal by zvládnuť rovné aj nerovné mestské chodníky (dúfam, že mi to potvrdíš 😇), a splnil aj to, že je ľahký, kedže budem cestovať aj MHD. Aspoň som si myslela...

Keďže vyzerá to tak, že sa budeme sťahovať do domu oveľa skôr, ako sme predpokladali. A tam teda je terén iný, zásadne... civilizácia síce nie je ďaleko, ale ak by som sa tam chcela dostať, tak len po poľnej ceste... chodníky tam zatiaľ veľmi nie sú celkovo... nemám síce skúsenosti s kočíkovaním, ale neviem, či by som si Oyster úplne nerozhegala na takom teréne...

Preto uvažujem, že keďže s miestom na skladovanie by už nemal byť v dome problém, či sa nepopozerať v bazáre na nejaký schopný terénny športiak, keďže by išlo o účel, môže byť aj trojkolka, nevylučujem nič. Pozdáva sa mi napr. Concord Wanderer/Camino (inak, nenašla som, že by sa niekde dal kúpiť nový okrem outletu feedo...), tiež kočíky Baby Jogger, ale tu neviem, aký typ... alebo nejaký Gesslein? Budem rada aj za iné návrhy, keď tak...

Neviem no, s možnosťou mať 2 kočíky hneď na začiatku som nerátala, ale tak nerátali sme s tým, že nájdeme domček a budeme sa sťahovať tak skoro 🙂 Perspektívne bude v tej oblasti premávať aj MHD a budeme cestovať aj autom k našim na mestské sídliská, tak Oyster by som si asi mohla nechať, hm?

Ďakujem za Tvoj názor.

Ahoj,

dobre premýšľaš - do mesta, na časté presuny, na ie tak náročné chodenie je za mňa Oyster Zero veľmi fajn. Je ale dôležité si pri ňom uvedomiť, že sa v prvom rade jedná o ľahučký kočík. To znamená výhody pri nakladaní, skladaní, obratnej manipulácii. Ale budú mu chýbať niektoré vlastnosti, ktoré klasické väčšie kombinácie majú. Otočnosť sedadla by bola prvá z nich a samozrejme menšie mestskejšie kolesá k tomu patria.

Obvykle preto do takého modelu idú mamičky viacrodičky, čo už sa ich vedia “vzdať” a vedia, do čoho idú. Tak rešpekt aj za odvahu ako prvorodičky vybrať takýto praktický, ale teda samozrejme aj jednoduchší kočík.

Babystyle Oyster Zero

Ja by som si ho zatiaľ nechala, keď už ho máš - na cesty autom, rýchle presuny mimo ťažkého terénu (kde ho, áno, môžeš trochu rozhrkať, ak to budeš denne preháňať a terén bude naozaj ťažký, ale tak nemohla si vedieť). A aj priestorom v ňom budeš mať na neskoršie použitie praktický pokračovací kočík. Na teraz si myslím, ak budete kočíkovať v rozoranom okolí, že viac využiješ konštrukciu a adaptéry na vajíčko práve pri cestovaní a presunoch.

A ja osobne by som, keďže vaničku klasickú, ako aj adaptéry máš, skôr pozerala po niečom terénnejšou športovom OTOČNOM, nech už aspoň doplníš, čo ti chýba.

Concord Wanderer z outletu kiido - v sete s tou vložnou taškou mi príde ako vhodné a nie pridrahé riešenie (alebo ho kukni na bazáre).

Concord Wanderer

Z bazáru, samozrejme v dobrom stave, by ti tiež mohol poslúžiť Jané Crosswalk.

Jané Crosswalk

Alebo sa poobzeraj po trojkolkách od TFK, ideálne ale aj s vaničkou. Ak natrafíš na Multi X, čo vieš použiť aj ako protismerné sedadlo na to dočasné obdobie medzi vaničkou a “veľkáčskym” športiakom, máš “vyhraté”.

Aj Mountain Buggy Terrain, ak sa ti podarí nájsť aj s vaničkou, bude superská voľba.

Mountain Buggy Terrain V3

Do tej MHD ale skôr ber ľahší Oyster 🙂

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli