Aký náhradný bazárový športový kočík nahradí Thule Urban Glide 2?

Zodpovedané
9. apr 2022

Ahoj,

doma mám Thule Urban Glide 2, ktorý musíme dať reklamovať. Kým sa porieši reklamácia, potrebujem však v niečom voziť dieťa. Syn má skoro 11 kg, 78 cm, sedí. V kočíku spáva každý deň. Chcem niečo bazárové okolo 100 eur.

Je možné, že ho potom hneď aj posuniem ďalej.

Požiadavky:

  • predĺžená strieška na spánok,
  • úplný ľah (alebo aspoň ako Thule),
  • nech zvládne aj mierny terén a rozbité chodníky,
  • nech sa potom dobre predá ďalej,
  • váha okolo Thule alebo menej,
  • aby sa mi s ním dobre išlo.

Okolo mňa predávajú napr. Valco Baby Snap 4 Sport s nafukovacím kolesami, Zopa Fusion 2, Petite&Mars Street a Babystyle Oyster Zero.

Aké sú tieto kočíky?

Mám hľadať radšej niečo iné?

Sú lepšie nafukovacie kolesá bez odpruženia alebo penové s odpružením?

Ďakujem

Ahoj,

nafukovacie kolesá sú ideálne do väčšieho terénu. Samé o sebe totiž poskytujú prirodzené odpruženie, takže kočík s nimi získa oveľa lepšie jazdné vlastnosti. Tieto vlastnosti idú však ruka v ruke aj s odpružením. Pokiaľ nemá kočík žiadne odpruženie alebo je príliš tvrdé, tak ho ani nafukovacie kolesá často nezachránia. Za mňa je teda rozhodujúce kvalitné a citeľné odpruženie a potom až materiál kolies. Pokiaľ je však odpruženie slabšie - kočík je tvrdý. Potom by som radšej vzala nafukovacie kolesá bez odpruženia 🙂.

Rozpočet je nízky, takže to budú všetko staršie kočíky, ale ako dočasné riešenie budú dostačujúce. Ja by som osobne išla do Babystyle Oyster Zero. Záleží v akom stave bude mať penové kolesá, lebo staršie modely ich mali menej odolné (do roku 2019). Jedná sa o ľahší a skladnejší kočík, ktorý má jedno z najširších sedení. Aj keď má penové kolesá, tak jazdné vlastnosti má super, poradí si aj s nerovným trénom. K tomu je dobre ovládateľný jednou rukou a ľahko zložiteľný.

Druhou voľbou by potom mohol byť určite Valco Baby Snap 4 Sport, ktorý síce nemá odpruženie, ale jedná sa o veľmi ľahký model, ktorému práve nafukovacie kolesá výrazne pomáhajú v lepších jazdných vlastnostiach. Rovnako ako Oyster má ľahké ovládanie, skladanie, dlhú predlžovaciu striešku aj priestranné sedenie.

Obidva sú veľmi obľúbené modely, takže ich bez problémov potom zase predáš ďalej.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia