Aký odpružený športový kočík pre veľké 7-mesačné bábo?

Zodpovedané
24. sep 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík pre veľké 7-mesačné dieťa, ktoré má 10 kg a nosí veľkosť 80. Kočík musí vydržať až do konca kočíkovacieho obdobia. Sme celkom vysokí a predpokladám, že aj malý bude dlhý a ťažký.

Ďalšie požiadavky:

  • nosnosť aspoň 22 kg,
  • dlhá ložná plocha,
  • 4-kolesový,
  • odpružené kolesá,
  • možnosť úplného ľahu aj polohovania opierky nožičiek,
  • polohovateľné madlo, lebo medzi mnou a mužom je viac ako 20 cm výškový rozdiel,
  • strieška nech sa dá čo najviac sklopiť, aby aj v ľahu poskytovala tieň.

Pozerala som Valco Baby Snap 4 Trend, ale nie je odpružený. Hmotnosť kočíka nie je dôležitá. Ak by sa však zmestil do kufra menšieho auta, bolo by to fajn. Ideálne do 500 eur.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

pozri si model Zopa Move Cross 2, ktorý vyšiel na trh ako novinka v roku 2023. Jeho predchodcom je kočík Zopa Move Cross, od ktorého sa líši celou radou vylepšení, ako sú perforovaná chrbtová opierka, výškovo nastaviteľná strieška a predlžovacia opierka nôh. Výhodou je otočné športové sedadlo, absencia zadnej osi kolies, ktorá nebráni rodičom v dlhších krokoch a teleskopicky nastaviteľná rodičovská rukoväť.

Najpriestrannejšie sedadlá majú väčšinou neotočné trojkolesové športové kočíky -Thule Spring, Baby Jogger City Mini GT2 atď. A nedaj sa pomýliť, aj keď má kočík v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), tak jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Britax Strider M je tiež cenovo dostupný kočík určený pre nenáročných rodičov, ktorí sa pohybujú po meste. Má ľahkú, kompaktnú a robustnú konštrukciu s výbornou manipulovateľnosťou umožňujúcou ovládanie jednou rukou.

Ďalšie kočíkové typu nájdeš v mojej nedávno zodpovedanej otázke, ktorú Ti sem pripínam:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally