Aký otočný športiak s vložnou taškou zvoliť pre druhé bábätko?

Zodpovedané
22. okt 2023

Ahoj,

hľadám kočík pre druhé bábätko. Chcela by som športiak, ktorý bude vhodný na použitie s vložnou taškou. S tou si tiež rada nechám poradiť.

Kočík môžem nechať na prízemí domu, ale bábätko budem ťahať po schodoch bez výťahu. Celú vaničku neunesiem, mám to vyskúšané s prvým dieťaťom. Keď dieťa povyrástlo, musela som ho vždy prehadzovať do nosidla alebo do náručia. To je všaj u spiaceho dieťaťa nepraktické.

Predstavujem si, aby mal:

  • veľký a dobre prístupný košík (to je dôležité),
  • veľkú striešku,
  • bol do ľahu, vhodný na spanie aj pre bábätko vo vložnej taške (nie korýtko),
  • bola možnosť pripnúť stúpadlo pre súrodencov,
  • otočný po aj proti smeru jazdy,
  • nebol príliš robustný, aby sa okolo neho dalo prejsť v chodbe (Thule by tam prekážal, normálny rozmer je ok),
  • zvládnutie kociek v meste a udupanej poľnej cesty,
  • keď to bude potom športiak na využitie aj pre väčšie dieťa - výhoda, nie úplne podmienka.

Mám Babystyle Oyster Zero, kde mi nevyhovuje prístupnosť košíka a nemožnosť otočenia sedenia. Inak som s ním spokojná. Páči sa mi ako je priestranný má veľkú striešku.

Pozerala som sa na Cybex Talos S Lux, ale príde mi úzky na vložnú tašku.

Páči sa mi aj Britax Strider M, ale nie som si istá, či k nemu je možné pripojiť stúpadlo. Asi skôr nie, nemá tú zadnú os.

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam pozrieť si model Gesslein Indy Sport. Je to ľahký a štýlový kočík ocenený viacerými oceneniami za dizajn i funkčnosť. Konštrukcia kočíka je plne odpružená a dobre ovládateľná. Nenafukovacie kolesá so zabudovanými vzduchovými komôrkami lepšie priľnú k povrchu a pritom sú dostatočne odolné s vlastnosťami blízkymi nafukovacím pneumatikám. Na výber máš hlbokú vaničku alebo vložnú tašku.

Resp. zváž kúpu akéhokoľvek športového kočíka s rovným ľahom a univerzálnej vložnej tašky inej známej značky. Napr. Emitex, Cybex alebo Hartan atď.

Britax Strider M je tvrdším mestským kočíkom skôr do rovnejšieho mesta.

Ak máte mesto rozbité a plánuješ sa pohybovať aj v nerovejšom teréne ako sú tráva, kamienky, poľná cesta, tak potrebuješ skôr kočík s mäkším odpružením. Takéto kočíky nájdeš zaradené v kategórií dedina.

Z ľahších kočíkov (do 10 kg) sú to: Zopa Move Cross 2 alebo Joie Versatrax.

Z ťažších kočíkov (nad 10 kg) sú to: Britax Smile 5Z, Britax Smile 4, Easywalker Rudey,

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally